Przez Islandię na rowerze? Rumianin potrafi!

Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza 5 października (w sobotę) o godz. 19:30 na spotkanie z Arturem Wysockim zatytułowane „W pogoni za zorzą, czyli samotne okrążenie Islandii rowerem”.Artur Wysocki to mieszkaniec Rumi, zafascynowany zimowym surwiwalem i podróżami rowerowymi. Na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy otrzymał wyróżnienie w kategorii Wyczyn Roku 2018 za samotną zimową podróż przez Mongolię. Pan Artur jest organizatorem Festiwalu Rowerowego SakFa i uczestnikiem Rowerowej Sztafety Dookoła Świata Bike Jamboree, a prywatnie – zwolennikiem budżetowego podróżowania.

Reklama
Reklama

Wspomnienia z Islandii, którymi Artur Wysocki podzieli się podczas spotkania „W pogoni za zorzą…” to nie tylko opowieść o zmaganiu się z wiatrem, śniegiem i mrozem. To także historie spotkanych ludzi, którzy przyczynili się do powodzenia wyprawy. To około 1500 kilometrów pokonanych samotnie na rowerze w wietrznej, zaśnieżonej czasami deszczowej Islandii. Jednym z celów wyprawy była zbiórka pieniędzy dla Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Udało się zebrać kwotę 4750 zł.

Ile smaków można wyczarować z kromki chleba? Z ilu kierunków wieje wiatr? Zaczarowane jabłka, czyli przejadanie strachu. Jak wyspać się w śniegu? Na te pytania odpowiedź poznacie 5 października (sobota), w godzinach od 17:00 do 23:00, w Stacji Kultura w Rumi. Spotkanie „W pogoni za zorzą, czyli samotne okrążenie Islandii rowerem” będzie częścią Nocy Bibliotek „Dookoła świata”. Wstęp wolny!

(opracowano na podstawie materiałów Stacji Kultura w Rumi i fanpage’u Podróże z Tabakierą)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *