Radny z Rumi przeznaczył całą swoją dietę na pomoc dla ratowników

leszek kiersznikiewicz radny rumi zbiorka srodkow dla ratownikow z wejherowa (1)


Super gest, który zasługuje na „podpromowanie” na łamach bloga. 🙂 Rumski radny Leszek Kiersznikiewicz przeznaczył całe swoje wynagrodzenie za marzec (1409 zł) na zakup środków ochrony indywidualnej dla ratowników z Wejherowa.

Radny z Rumi przeznaczył całą swoją dietę na pomoc dla ratowników (zrzut ekranu ze strony zrzutka.pl).

Wpłaciłem moją dietę radnego, bo uznałem, że tak trzeba. Pomagam lokalnie, więc pieniądze płyną do szpitali, do których możemy trafić my albo nasi najbliżsi. Trzeba pomóc ratownikom, żeby oni mogli pomagać nam. Zapraszam do przekazania choćby symbolicznej kwoty 10 zł czy 20 zł. Niech moc dobra będzie z Wami! #PomorzePomoze – tłumaczy i zachęca radny.

Radny Rumi, Leszek Kiersznikiewicz. (fot. Facebook)

Za zbierane pieniądze zostaną zakupione środki ochrony indywidualnej, płyny dezynfekcyjne oraz mydła antybakteryjne, przeznaczone dla członków Zespołów Ratownictwa Medycznego znajdujących się przy Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie (Szpitale Pomorskie sp.z o.o.).

Zbiórka na środki ochrony dla ratowników z Wejherowa

Internetowa zbiórka funduszy na zakup podstawowych środków ochrony indywidualnej dla ratowników z Wejherowa ruszyła w połowie marca. W związku z obecną sytuacją potrzebne są m.in. maski, kombinezony i środki dezynfekcyjne. Dotychczas udało się zebrać 19 882 z planowanych 30 000 złotych. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zobacz:

Tymczasem w Rumi to strona tworzona dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Od 2016 roku na bieżąco reaguję na to, co dzieje się w naszym mieście. Robię to czasem na poważnie, a czasem...z przymrużeniem oka. ;) Blog wnosi do „rumskiego internetu” autentyczność i humor. Czytelnicy Tymczasem w Rumi otrzymują informacje na temat nowych rozwiązań, rozrywki i życia w rozwijającym się, największym mieście w Polsce nie będącym powiatem. To żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *