Ciekawe filmy o Rumi dostępne na YouTube

filmy o rumi youtube
Reklama
Reklama

Sprawdźcie propozycje filmów o Rumi, które możecie obejrzeć w każdym momencie w internecie. Za darmo! 🙂

Śladami Dawnej Rumi – serial dokumentalny

historia rumi, śladami dawnej rumi, serial dokomunetalny rumia, wideo

Zacznijmy od „must-have”, czyli serialu dokumentalnego “Śladami dawnej Rumi”. Seria składa się z 24 odcinków, które dostępne są na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafiły m.in. do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Wszystkie odcinki serialu (wraz z opisami) znajdziecie we wpisie: „Śladami dawnej Rumi” – serial dokumentalny o historii miasta Rumia.

Jak odmieniać: “Rumi” czy “Rumii”? Wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze!

rumi czy rumii, jak wkurzyc mieszkanca rumi, rumia, smieszne
Nie każdy wie, jak poprawnie odmieniać nazwę naszego miasta 🙂

Pisownia nazwy naszej miejscowości to dla wielu nie lada problem. Osoby mieszkające poza naszym regionem bardzo często odmieniają nazwę naszego miasta pisząc “Rumii” zamiast “Rumi”.  Czy popełniają błąd? Niech rozstrzygnie to prawdziwy autorytet w kwestii poprawnej polszczyzny – profesor Jan Miodek!

Przelot dronem w okolicy Góry Markowcowej

Jak wyglądała Rumia w latach 80.?

historia rumi, rumia w latach 80, dawna rumia, rumia kiedys i dzis

Jak wyglądały tereny przy dworcu w Rumi, zanim powstała tam Castorama? Co znajdowało się prawie 30 lat temu na miejscu obecnego McDonalda? Teraz możecie sprawdzić sami, dzięki udostępnionemu nagraniu.

Jak wygląda Rumia z lotu ptaka? Zobacz nagranie z drona! [WIDEO]

Unieś się nad ziemię i zobacz ulice i budynki w Rumi z perspektywy kilkudziesięciu metrów! Wszystko za sprawą nagrania od jednego z czytelników.

Serial dokumentalny “Świadkowie historii”

“Świadkowie historii” to kontynuacja serialu o historii miasta “Śladami dawnej Rumi”. Projekt zakłada stworzenie 24 odcinków mini-serialu dokumentalnego, w którym mieszkańcy miasta opowiedzą o tym, jak wyglądała Rumia sprzed lat. Odcinki ilustrowane są niepublikowanymi wcześniej fotografiami pochodzącymi z prywatnych archiwów “Świadków historii”. Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja historii miasta i utrwalenie wspomnień najstarszych mieszkańców.

Rumia Szmelta i kolorowa jesień

Film promocyjny Rumi z 2003 roku

Film promocyjny Rumi z 2003 roku. Jak wiele zmieniło się w naszym mieście przez ostatnie 15 lat? 🙂 Sprawdźmy!

Fotografie i filmy z Rumi znajdziesz w kategorii: Zdjęcia i wideo oraz na profilu Tymczasem w Rumi na Instagramie.

Jeśli chcecie podzielić się swoim zdjęciem, oznaczcie mnie w swojej relacji lub zdjęciu @TymczasemwRumi lub hashtagiem: #tymczasemwrumi (a najlepiej – i jednym i drugim :)). Profil obserwuje już ponad 2500 użytkowników, więc będziecie mieli całkiem sporą “publiczność”. Oczywiście, prócz tego cały czas jest dla Was dostępny adres e-mail: kontakt@tymczasemwrumi.pl i wiadomości prywatne na fanpage’u Tymczasem w Rumi

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *