BlogZdjęcia i wideo

Ciekawe filmy o Rumi dostępne na YouTube

Ciekawe filmy o Rumi dostępne na YouTube
Reklama Reklama

Śladami Dawnej Rumi – serial dokumentalny

Zacznijmy od “must-have”, czyli serialu dokumentalnego “Śladami dawnej Rumi”. Seria składa się z 24 odcinków, które dostępne są na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Jak odmieniać: “Rumi” czy “Rumii”? Wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze!

Pisownia nazwy naszej miejscowości to dla wielu nie lada problem. Osoby mieszkające poza naszym regionem bardzo często odmieniają nazwę naszego miasta pisząc “Rumii” zamiast “Rumi”.  Czy popełniają błąd? Niech rozstrzygnie to prawdziwy autorytet w kwestii poprawnej polszczyzny – profesor Jan Miodek!

Przelot dronem w okolicy Góry Markowcowej

Jak wyglądała Rumia w latach 80.?

Jak wyglądały tereny przy dworcu w Rumi, zanim powstała tam Castorama? Co znajdowało się prawie 30 lat temu na miejscu obecnego McDonalda? Teraz możecie sprawdzić sami, dzięki udostępnionemu nagraniu.

Nieoficjalny klip promocyjny Rumi

Powstały we wrześniu 2015 roku nieoficjalny spot reklamowy naszego miasta, autorstwa Mateusza Dettlaffa. Moim zdaniem – mega! Dzięki fanpage’owi Tymczasem w Rumi udało mi się dotrzeć do Mateusza. Rumianin studiuje obecnie w Warszawskiej Szkole Filmowej. 

Jak wygląda Rumia z lotu ptaka? Zobacz nagranie z drona! [WIDEO]

Unieś się nad ziemię i zobacz ulice i budynki w Rumi z perspektywy kilkudziesięciu metrów! Wszystko za sprawą nagrania od jednego z czytelników.

Serial dokumentalny “Świadkowie historii”

“Świadkowie historii” to kontynuacja serialu o historii miasta “Śladami dawnej Rumi”. Projekt zakłada stworzenie 24 odcinków mini-serialu dokumentalnego, w którym mieszkańcy miasta opowiedzą o tym, jak wyglądała Rumia sprzed lat. Odcinki ilustrowane są niepublikowanymi wcześniej fotografiami pochodzącymi z prywatnych archiwów “Świadków historii”. Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja historii miasta i utrwalenie wspomnień najstarszych mieszkańców.

Reklama Reklama

Rumia Szmelta i kolorowa jesień

Film promocyjny Rumi z 2003 roku

Film promocyjny Rumi z 2003 roku. Jak wiele zmieniło się w naszym mieście przez ostatnie 15 lat? 🙂 Sprawdźmy!

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1