Remont ulicy Pomorskiej w Rumi. Utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów ZKM Gdynia.

rumia remont pomorska inwestycje 2019 2020
Reklama
Reklama

Ulica Pomorska w Rumi przejdzie gruntowny remont! Prace rozpoczną się 4 marca 2020 r. i zakończą się w okolicach października 2020 r. W tym czasie na tym odcinku czekają nas spore zmiany w ruchu i kursowaniu autobusów ZKM Gdynia. Sprawdź jakie!Aktualizacja (22.04.2020):

Reklama
Reklama

Ważny komunikat dotyczący remontu ul. Pomorskiej. Rozpoczyna się kolejny etap robót.

Obecnie wylewany jest asfalt na ścieżce rowerowej i pasie drogowym, w związku z czym, w czwartek (23 kwietnia) zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od tego dnia pojazdy będą mogły poruszać się lewą stroną ulicy na odcinku od ronda Pileckiego do ronda Unii Europejskiej – w tym samym kierunku co dotychczas.

– Robimy wszystko, aby remont skończył się jeszcze przed wakacjami. Będzie to trudne z powodu panującego koronawirusa, ale dążymy do tego, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest to ulica – zapewnia Ariel Sinicki, wiceburmistrz miasta. – Jeśli chodzi o utrudnienia w ruchu drogowym, to na bieżąco monitorujemy sytuację. Niektórzy mieszkańcy sugerowali, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ruchu wahadłowego lub zmiana kierunku ruchu w godzinach popołudniowych. Jest to jednak niemożliwe ze względu na dużą liczbę pobocznych ulic, wprowadziłoby to chaos i byłoby bardzo ryzykowne. Zdaniem specjalistów obecne rozwiązanie jest najbezpieczniejsze z możliwych – podkreśla.

Treść wpisu z 27.02.2020 r.:

Remont ul. Pomorskiej – co obejmuje? Jaki jest jego zakres?

W ramach inwestycji na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda rotmistrza Pileckiego w Rumi Janowie pojawi się:

 • nowa nawierzchnia drogowa,
 • chodniki 
 • oraz ścieżki rowerowe – po obu stronach ulicy.

Terminy prac i koszty. Kiedy odbędzie się i jak długo potrwa remont ulicy Pomorskiej w Rumi?

źródło: Urząd Miasta Rumi

Prace związane z przebudową rozpoczną się 4 marca (środa) i zakończą w październiku 2020 r.. Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to około 4,5 miliona złotych. Dzięki współpracy z Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim (przyznane środki z Funduszu Dróg Samorządowych), Rumia ze swojego budżetu zapłaci 25% tej kwoty.

Ulica Pomorska w Rumi. Przebudowa i utrudnienia w ruchu. Zmienione trasy autobusów.

Podczas trwania remontu na ulicy Pomorskiej w Rumi wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (od ronda Pileckiego do ronda Unii Europejskiej). W kierunku Dworca PKP w Rumi objazd poprowadzony zostaje ul. Dąbrowskiego. W związku ze zmienioną organizacją ruchu, wprowadzone zostają trasy objazdowe autobusów linii ZKM Gdynia: R, 87 i N30.Linie R i N30

W kierunku Dworca PKP PKP obowiązuje objazd: od przystanku Hutnicza – Działki 02 do przystanku 25-lecia Solidarności 01 ul. Hutniczą i Dąbrowskiego, z pominięciem ul. Pomorskiej i Gdańskiej. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

 • tymczasowy Mazowiecka 91 (na żądanie) – przy ul. Dąbrowskiego, za rondem Unii Europejskiej,
 • Stoczniowców 01 – przy ul. Dąbrowskiego, za skrzyżow. z ul. Stoczniowców.

Trasa linii w kierunku Gdyni nie ulega zmianie.

Linia 87

W kierunku Aquaparku obowiązuje objazd: od przystanku Dokerów 02 do przystanku 25-lecia Solidarności 01 ul. Stoczniowców, Dąbrowskiego, zawrotka na rondzie Unii Europejskiej i dalej ul. Dąbrowskiego. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

 • tymczasowy Mazowiecka 91 (na żądanie) – przy ul. Dąbrowskiego, za rondem Unii Europejskiej,
 • Stoczniowców 01 – przy ul. Dąbrowskiego, za skrzyżow. z ul. Stoczniowców.

Trasa linii w kierunku Janowa SKM nie ulega zmianie.

Ulica Pomorska w Rumi:

źródło: Urząd Miasta Rumi / ZKM Gdynia


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *