Rumia. Nowa ścieżka rowerowa na ul. Dębogórskiej

Rumia. Nowa ścieżka rowerowa na ul. Dębogórskiej
Reklama
Reklama

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dębogórskiej w Rumi. W ramach inwestycji powstanie także nowa zatoka i wiata autobusowa, za które zapłaci prywatny deweloper.

(zdjęcie tytułowe: Google Maps / zrzut ekranu)

Jak wynika z opublikowanej dokumentacji zamówienia, inwestycja będzie sfinansowana z trzech źródeł. Urząd miasta wraz ze Starostwem Powiatowym sfinansuje budowę ścieżki rowerowej wraz z przebudową sieci sanitarnej (1 161 120 zł). Za budowę zatoki autobusowej oraz wiaty zapłaci natomiast deweloper, firma EURO STYL S.A. (67 650 zł). Łączny koszt inwestycji to 1 228 770 zł.

Wykonawcą budowy została wybrana firma S.K. Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe z Mostów. Na zrealizowanie zamówienia ma maksymalnie 140 dni od zawarcia umowy.

Pozostałe firmy, które złożyły swoje oferty:

  • Colas Polska Sp. z o.o.
  • HYDRO-MAG Sp. z o.o
  • Usługi Transportowe Adam Chlechowicz
  • Firma ogólnobudowlana „ARAT”

Szczegóły dotyczące przeprowadzonego przez urząd postępowania dostępne są na platformie zakupowej (kliknij, aby przejść).

Gdzie powstanie nowa ścieżka rowerowa oraz zatoka i wiata autobusowa?

Ścieżka rowerowa powstanie na odcinku na odcinku od Ronda Kaczyńskiego do granicy miasta z gminą Kosakowo. Nowa zatoka oraz wiata autobusowa zostanie wybudowana na wysokości osiedla Mat-Budu. Obecnie na ul. Dębogórskiej w Rumi znajduje się przystanek ZKM „Wierzbowa (na żądanie)”. Zatrzymuje się na nim linia 86.

Inwestycja została zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego w Rumi:

Tak wyglądał projekt inwestycji zgłoszonej do Budżetu Obywatelskiego w Rumi.

Ciąg spacerowy przy rondzie Lecha Kaczyńskiego

Wzdłuż ul. Dębogórskiej dobiega końca budowa ciągu spacerowego. Inwestycja obejmuje tereny zielone zlokalizowane pomiędzy rondami Lecha Kaczyńskiego i Macieja Płażyńskiego. Koszt inwestycji to ponad milion złotych. Możecie o niej przeczytać w osobnym wpisie na blogu: „Zielona metamorfoza” na ul. Dębogórskiej – coraz bliżej.

„Janowskie błonia” w Rumi

Co wiadomo o budowie Janowskich Błoń w Rumi? Kiedy łąki przy ul. Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zagospodarowane? Staram się zbierać i publikować informacje na ten temat w poniższym wpisie: Błonia Janowskie w Rumi. Co o nich wiemy? Kiedy powstaną? Najnowsze informacje.

Co jeszcze buduje się na terenie Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii Inwestycje w Rumi.

Ostatnio pisałem w niej m.in. o:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *