„Zmasakrowana” ul. Różana w Rumi. Czy pojawiło się światełko w tunelu?

„Zmasakrowana” ul. Różana w Rumi. Czy pojawiło się światełko w tunelu?
Reklama
Reklama

W marcu 2021 roku czytelniczka bloga Tymczasem w Rumi zwróciła się do mnie z prośbą o nagłośnienie tematu nieprzejezdnej ulicy Różanej. Od tego czasu minął rok, a problem…cały czas istnieje. Czy w najbliższym czasie ma się to zmienić?

Oto wiadomość i zdjęcia, jakie otrzymałem od mieszkańców w marcu 2021 roku:

„(…) Piszę w sprawie ul. Różanej. Jest w takim stanie, że nie możemy wyjechać z własnej posesji. Ręce opadają. Nikt nie reaguje. Trwają „jakieś” prace – podkreślam „jakieś”, ponieważ nikt nas o niczym nie informował. Kilka razy dziennie przejeżdża ciężki sprzęt, typu koparki, wywrotki, betoniarki. Samochodem osobowym niema szans przejechania bez uszkodzeń pojazdu. Bardzo prosimy o pomoc.

Ul. Różana w Rumi. Zdjęcie z marca 2021 roku.
Ul. Różana w Rumi. Zdjęcie z marca 2021 roku.

O komentarz w sprawie powyższej wiadomości oraz problemów z ul. Różaną w Rumi poprosiłem wówczas Urząd Miasta. Jako przyczynę stanu drogi wskazano prace prowadzone przez PEWiK, związane z budową sieci wodno-kanalizacyjnej. Oto odpowiedź, jaką otrzymałem od p. Anny Borys, Naczelnik Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej, w marcu 2021 roku:

„Na ul. Różanej PEWiK prowadzi prace związane z budą sieci wodno-kanalizacyjnej. Jest to jedna z ostatnich ulic w mieście, która takich sieci nie ma (97% ulic ma już podłączenie). Mieszkańcy od wielu lat zwracali się do urzędu z prośbami o realizację tej inwestycji. Dzięki wielu działaniom i współpracy z PEWiK-iem udało się w końcu doprowadzić do jej realizacji.

Niestety teren prac jest bardzo trudny. Jest to ulica gruntowa, teren jest podmokły, a w ostatnim czasie mieliśmy intensywne opady deszczu.  Do realizacji tego przedsięwzięcia niezbędny jest również ciężki sprzęt. To wszystko wpłynęło na stan drogi. Po pierwszych sygnałach od mieszkańców natychmiast skontaktowaliśmy się z Wykonawcą, który podjął działania. Obecnie droga jest już przejezdna. Pracownicy urzędu codziennie sprawdzają jej stan. Niestety przy takiej inwestycji nie da się uniknąć utrudnień. Naszych mieszkańców za trudności przepraszamy.

Jak wygląda ulica Różana w Rumi w niespełna rok od tamtej inwestycji? Cóż, niewiele się zmieniło.

Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć ul. Różaną w Rumi w styczniu 2022 roku. Otrzymałem je od Pani Ilony. „Dużej różnicy niema tyle tylko że na razie jest sucho. Samochody co chwilę są zakopane w błocie” – komentuje czytelniczka.

„Światełko w tunelu”? Dowiemy się na sesji.

W ostatnim czasie pojawiły się sygnały, że stan ulicy Różanej w końcu się poprawi. Na najbliższej sesji rady miasta ma dojść do przesunięcia w budżecie miliona złotych na „działania zmierzające do poprawy stanu nawierzchni ul. Różanej”. Takich ruch zapowiedział wiceburmistrz Rumi, Ariel Sinicki, aktywnie udzielający się w komentarzach na fanpage’u Tymczasem w Rumi.

„Mam miłą niespodziankę dla Państwa. Na najbliższej sesji przesuniemy 1 000 000 złotych ma działania zmierzające do poprawy stanu nawierzchni Różanej. Pozdrawiam.”

Najbliższa sesja Rady Miejskiej Rumi zaplanowana jest na 24 marca 2022 r., godz. 11.00 (czwartek). Odbędzie się w trybie zdalnym. Porządek obrad dostępny jest na stronie bip.rumia.pl. Pod adresem: youtube.com/channel/UCjB9qBTF5qVXgWkO8-pzoKA istnieje możliwość przysłuchiwania się obradom sesji.

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

  • Skrzyżowanie ul. Wybickiego i Derdowskiego w Rumi (Problemy czytelników)
  • Winda na dworcu PKP w Rumi (Problemy czytelników)
  • Pojemniki na odzież używaną w Rumi (Problemy czytelników)
  • Oświetlenie na ulicach Rumi (Problemy czytelników)
  • Park Starowiejski i śmieci w stawie

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *