Rumia Comic Con za nami! Znamy datę kolejnej edycji!

rumia comic con 2020 2021
Reklama
Reklama

W Stacji Kultura w Rumi po raz kolejny spotkali się fani polskiego i zagranicznego komiksu! Z roku na rok Rumia Comic Con rozrasta się i przyciąga coraz większe tłumy!Czym jest Rumia Comic Con?

Rumia Comic Con to kameralna impreza z udziałem gwiazd polskiego komiksu i atrakcjami dla osób w każdym wieku, organizowana w świetnie skomunikowanej Stacji Kultura. Jak wskazuje sama nazwa, organizatorzy wydarzenia stawiają na komiks. Skupiają się na historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach, czytelnikach. Uczestnicy mogą posłuchać rozmów i wykładów, obejrzeć filmy i wystawy, wziąć udział w warsztatach, zakupić nowości i archiwalia, pograć w gry (video, rpg, figurkowe).

Reklama
Reklama
Rumia Comic Con (fot. Aga Doborzyńska / Stacja Kultura)

Święto komiksu w Rumi. Z roku na rok – coraz lepiej!

Frekwencja podczas ubiegłorocznej, drugiej edycji festiwalu Rumia Comic Con przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Atrakcje były oblegane przez cały dzień, a w strefie targowej wyprzedały się prawie wszystkie komiksy. „Dziękujemy gościom, moderatorom, wystawcom, partnerom, czytelnikom – wszystkim, którzy stworzyli wczoraj świetną atmosferę. Rumia Comic Con 2 to nasz wspólny sukces!” – zareagował wówczas na gorąco, już po wydarzeniu Lukasz Kowalczuk – Comics & Illustration, jego współorganizator. Nic więc dziwnego, że impreza jest i będzie kontynuowana!

Rumia Comic Con 2020. Co działo się w Stacji Kultura w Rumi?

W ramach tegorocznego festiwalu pojawiło się kilka nowości, między innymi odbyły się warsztaty cosplay, w trakcie których uczestnicy przygotowali kostiumy ulubionych bohaterów i mieli okazję zaprezentować stworzone dzieła. Prezentacji projektów towarzyszyła prelekcja doświadczonej cosplayerki Justyny „Esmeten” Kieczmer, która zachęcała do rozpoczęcia twórczej przygody. Finałem trzeciej edycji imprezy był spektakl pt. „Z okna komiksu – etiudy na podstawie Mysiej Straży oraz Wielkiej ucieczki z ogródków działkowych” w wykonaniu Teatru w Międzyczasie. Teatr tworzy grupa teatralna działająca w Stacji Kultura pod kierunkiem Anny Rekowskiej oraz Doroty Wolter.

Rumia Comic Con (fot. Aga Doborzyńska / Stacja Kultura)

Festiwalowi towarzyszyła wystawa ilustracji Jacka Teagle. Prace angielskiego rysownika można oglądać w Stacji Kultura do końca marca 2020 r..Rumia Comic Con 2021. Kiedy się odbędzie? Znamy datę czwartej edycji!

Organizatorzy ogłosili już termin przyszłorocznej imprezy. Czwarta edycja Rumia Comic Con odbędzie się 13 marca 2021 r.

Rumia Comic Con (fot. Aga Doborzyńska / Stacja Kultura)

Miejsce wydarzenia na mapie. Jak dojechać?

Rumia Comic Con 4 w 2021 roku po raz kolejny odbędzie się w Stacji Kultura w Rumi, położonej na ul. Starowiejskiej 2 (Rumia Dworzec PKP).

Jak możecie zobaczyć na poniższej mapce, nie powinno być większych problemów z dotarciem. Na miejsce (lub w jego bliską okolice) docierają pociągi PKP SKM Trójmiasto oraz linie ZKM Gdynia: R, J, 173, 84, 85, 86. 🙂

zdjęcia: Aga Doborzyńska / Stacja Kultura


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *