Spójrz w gwiazdy! Wspólne oglądanie nocnego nieba.

Oglądanie gwiazd z Karolem Wójcickim
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Na plaży w Rewie odbędzie się wspólne oglądanie nocnego nieba.Spotkanie,  które odbędzie się 9 września o godz. 21:00, poprowadzi popularyzator astronomii Karol Wójcicki. Wsparcie organizacyjne zapewnione zostało przez Kosakowskie Centrum Kultury.

Reklama
Reklama

Jak dostać bezpłatne bilety?

Wydarzenie jest biletowane. Bezpłatne bilety wstępu dla czytelników Stacji Kultura oraz dla bywalców wydarzeń organizowanych przez KCK, będą dostępne od 4 września w Stacji Kultura oraz Kosakowskim Centrum Kultury. Każdy uczestnik wypełni także deklarację uczestnictwa w wydarzeniu w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Dla chętnych możliwy dojazd autokarem z Rumi – liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenie chęci dojazdu – podczas odbioru wejściówek. W trakcie wydarzenia będzie obowiązywał regulamin imprezy:

Dodatkowo – transmisja online

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku:

Kilka słów o prowadzącym

Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych, współpracownik Gazety Wyborczej, autor programów popularnonaukowych na Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Między książką a blogiem. Od strony do strony” i jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej, udostępnionej przez organizatora wydarzenia)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *