Rumia. Mazurek Dąbrowskiego na 400 głosów!

rumia mazurek dabrowskiego sp nr 1 odspiewali hymn polski uczniowie(1)
Reklama
Reklama

Prawie 400 uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Rumi wspólnie odśpiewało hymn Polski oraz patriotyczne pieśni. Uroczysty koncert został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”, a wszystko oceniali jurorzy wyznaczeni przez Narodowe Centrum Kultury.Uczniowie wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zapoczątkowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego oraz wybranych pieśni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów placówki.

Reklama
Reklama

Cele projektu to m.in. włączenie społeczności lokalnych w ogólnopolskie obchody kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego hymnu oraz rodzimych pieśni hymnicznych, a także integrowanie społeczności szkolnej.

fot. Urząd Miasta Rumi

Nasz reprezentant – Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi

Wśród 300 szkół podstawowych, które biorą udział w tegorocznej odsłonie konkursu, znalazły się dwie placówki z powiatu wejherowskiego, w tym jedna z Rumi – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Wybickiego.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami i dyrekcją zadbali nie tylko o odpowiednie wykonanie hymnu, ale również o uroczystą oprawę czwartkowego koncertu. Występ obserwowało jury konkursowe oraz przedstawiciele władz z miasta z burmistrzem Michałem Pasiecznym na czele. Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie okolicznościowego dyplomu dyrektorowi szkoły Arkadiuszowi Skrzyńskiemu.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *