Remont Żwirki i Wigury w Rumi. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji autobusów.

Reklama
Reklama

Ulicy Żwirki i Wigury w Rumi ulegnie przebudowie! Sprawdź wszystkie potrzebne informacje, m.in. na temat utrudnień w ruchu czy zmian w komunikacji autobusów ZKM GDYNIA.Aktualizacja (12 maja 2020 r.):

Reklama
Reklama

Przebudowa ul. Żwirki i Wigury w Rumi – zmiany w ruchu!

Treść z 4 marca 2020 r.:

W najbliższych dniach rozpocznie się gruntowna przebudowa ul. Żwirki i Wigury w Rumi. Prace potrwają najprawdopodobniej do sierpnia tego roku i będą się wiązać z utrudnieniami dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

W ramach inwestycji, która będzie kosztować miasto około 2 mln zł, wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz krawężniki na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Ceynowy. Ponadto usprawniony zostanie ruch pieszo-rowerowy w rejonie pomnika Armii Krajowej – pojawią się bariery oddzielające rowerzystów od pieszych, a ścieżka zostanie odpowiednio oznakowana. Przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, a przystanek zyska oczekiwaną przez mieszkańców wiatę. Z kolei przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w ostrzegawcze płytki integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących. Poprawie ulegnie również teren zielony znajdujący się bezpośrednio przy jezdni.

Prace ruszą jeszcze na początku marca, a zakończą się najpóźniej w sierpniu tego roku. Przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za wykonanie prac jest firma Kruszywo z Lini.

Remont ul. Żwirki i Wigury w Rumi. Zmiany w organizacji ruchu i objazdy.

Realizacja inwestycji będzie się wiązać z tymczasowym wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Żwirki i Wigury – od ul. Dąbrowskiego do ul. Ceynowy.

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych ZKM Gdynia

Od 9 marca będą obowiązywać również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dla autobusów linii 85 w kierunku Szmelty wprowadzony zostanie objazd: od przystanku „Prusa 01” do przystanku „Starowiejska – Poczta 01”, ul. Tysiąclecia, Kosynierów i Starowiejską. Na trasie objazdu obowiązują przystanki:

 • „Okrzei 01” przy ul. Kosynierów (przystanek linii 87 w kierunku Janowa),
 • tymczasowy „Rondo Jana Pawła II 91” przy ul. Starowiejskiej (na wysokości posesji nr 59),
 • tymczasowy „Żeromskiego 91” przy ul. Starowiejskiej (na wysokości Hotelu Falko).

Identyczną trasą wykonywany będzie szkolny kurs linii 173 (z ul. Partyzantów o godz. 6:54) oraz ciepłą porą kursy linii 383. Autobusy linii 85 w kierunku ul. Partyzantów będą kursować stałą trasą.

Ze względu na bliską lokalizację szkoły i wzmożony ruch pieszy władze miasta apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na tymczasowe znaki drogowe. O wszelkich ograniczeniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego urząd miasta będzie na bieżąco informować mieszkańców.

Za utrudnienia związane z przebudową z góry przepraszamy. W razie pytań lub wystąpienia nieprzewidzianych trudności prosimy o kontakt z Wydziałem Inżynierii Miejskiej pod numerem telefonu 58 679 65 43.

– czytamy w komunikacie miasta.

źródło: Urząd Miasta Rumi / Pomorski Urząd Wojewódzki

 • Remont ulicy Pomorskiej w Rumi. Utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów ZKM Gdynia.
 • Oszuści “na funkcjonariusza” w Rumi! Policja publikuje portrety pamięciowe.
 • Wandale i uszkodzenia mienia w Rumi. Jaka jest skala problemu?
 • Rewitalizacja Zagórza w Rumi. Znamy termin i wykonawcę!

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *