Rumia w programie „Milionerzy”

Rumia w programie „Milionerzy”
Reklama
Reklama

Czytelniczka bloga, Weronika, przesłała mi ciekawe ujęcie z programu Milionerzy (TVN). Rumia stała się „bohaterem” jednego z pytań w odcinku emitowanym 18 stycznia 2021 r. (poniedziałek).

Milionerzy to teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego. Program emitowany jest na antenie stacji telewizyjnej TVN, już od kilkunastu lat. Kolejne odcinki show można obejrzeć od poniedziałku do czwartku o 20:55.

Reklama
Reklama

Główną nagrodą w programie jest 1 milion złotych, która (jeśli wierzyć wikipedii) padła trzykrotnie – w 662. odcinku z 28 marca 2010 (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 (Maria Romanek) oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 (Katarzyna Kant-Wysocka).

Rumia w programie Milionerzy (18.01.2021 r.)

Miasto Rumia przewijało się już wcześniej w programie Milionerzy, ale najnowszy „występ” datowany jest na 18 stycznia 2021 r. (poniedziałek). Uczestniczka teleturnieju, Pani Magdalena Ziółek z pobliskiej Gdyni, otrzymała następujące pytanie:

„Rumsztyk to wołowe mięso smażone z cebulą. A rum:
A: to mieszkaniec Rumi
B: powstaje z trzciny cukrowej
C: to łoskot i wrzawa
D: żebrze na żerdzi”

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście odpowiedź A: to mieszkaniec RumiB: powstaje z trzciny cukrowej”. Tak też odpowiedziała uczestniczka show.

Pani Magdalena zrezygnowała z dalszej gry przy pytaniu za pół miliona. Okazało się, że gdyby zaryzykowała i obstawiła swoją odpowiedź, wygrałaby 500 tysięcy złotych. Ostatecznie zadowoliła się połową tej sumy. (źródło)

Mieszkaniec Rumi w programie Milionerzy

To jednak nie koniec ciekawostek związanych z teleturniejem. W jednym z odcinków programu “Milionerzy” (emisja 1 listopada 2017 roku) udział wziął pan Adrian Dobrowolski, mieszkaniec Rumi.

Nie będę zdradzał rezultatu zmagań pana Adriana, bo być może ktoś będzie chciał obejrzeć powtórkę. Odcinek dostępny jest w serwisie player.pl (Sezon 2 – Odcinek 92).

Co jeszcze dzieje się w mieście Rumia?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *