Skwer przy ul. Derdowskiego i Wybickiego – po remoncie! Zobacz zdjęcia!

Skwer przy ul. Derdowskiego i Wybickiego – po remoncie! Zobacz zdjęcia!
Reklama
Reklama

W Rumi powstało kolejne miejsce do odpoczynku i relaksu! Zakończył się prowadzony od sierpnia 2020 r. remont skweru przy ul. Derdowskiego i Wybickiego.Nowa przestrzeń do relaksu w Rumi

W grudniu 2020 r. zakończyła się przebudowa skweru przy skrzyżowaniu ul. Derdowskiego i Wybickiego. Prace objęły:

Reklama
Reklama
  • renowację pomnika Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego, który stanął u zbiegu ulic w 2004 roku,
  • likwidację schodów terenowych,
  • budowę ogrodzenia,
  • wyprofilowanie chodnika,
  • wykonanie nawierzchni z płytek betonowych,
  • oraz montaż stylizowanych latarń i doziemnych iluminacji.

W ostatnich dniach na skwerze pojawiły się natomiast elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Efekty związane z zagospodarowaniem okolicznej zieleni (drzewa, krzewy i ozdobne trawy), będzie można podziwiać na wiosnę.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Usiądź i odpocznij w Rumi

Na co dzień ulicami Derdowskiego i Wybickiego mieszkańcy przemieszczają się do pobliskiej szkoły, przedszkola, basenu, przychodni oraz okolicznych punktów usługowych. Przez lata pobliski skwer częściowo utracił swoją reprezentacyjną funkcję, a tamtejsza aktywność została ograniczona niemal wyłącznie do miejskich uroczystości, które odbywają się z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego też pojawił się pomysł, aby obszar ten stał się miejscem odpoczynku.

Inwestycja została realizowana jest z Budżetu Obywatelskiego 2018. Projekt nr 35. Usiądź i odpocznij w Rumi – przebudowa parku przy ul. Derdowskiego/Wybickiego w Rumi ostatecznie poparło ponad 440 mieszkańców, dzięki czemu został on przekazany do realizacji.

Skwer przy skrzyżowaniu ul. Derdowskiego i Wybickiego przed remontem, lato 2020 r. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Miejsce dla wszystkich mieszkańców Rumi

Remont skweru rozpoczął się w połowie sierpnia 2020 r. W ramach projektu powstało miejsce do codziennego relaksu oraz rekreacji, jednocześnie poprawiając stan zieleni oraz ład przestrzenny ulicy. Przestrzeń zaprojektowana jest w taki sposób, żeby mogły z niej korzystać wszystkie grupy społeczne: dzieci, dorośli, seniorzy czy niepełnosprawni.

W tym miejscu brakuje malutkiego parku. Ma on spełniać swoją dotychczasową rolę, czyli miejsca upamiętniającego Derdowskiego i Wybickiego, ale ma być też miejscem, w którym będzie można przysiąść na ławce w cieniu, w miłym otoczeniu – mówił przy rozpoczęciu przebudowy Marcin Kaczmarek, radny oraz jeden z wnioskodawców projektu.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Zobacz więcej:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *