Był poszukiwany 4 listami gończymi. Wpadł przez brak maseczki

Był poszukiwany 4 listami gończymi. Wpadł przez brak maseczki
Reklama
Reklama

Policjanci podczas patrolu na jednej z ulic Rumi zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie aż 14 podstaw poszukiwań, w tym 4 listów gończych. 41-latek wpadł przez…brak maseczki.

Od początku wprowadzenia stanu epidemii policjanci w powiecie wejherowskim systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych z jej zwalczaniem. Szczególną uwagę zwracają na dostosowanie się do nakazów, w tym stosowania środków ochrony, które pomagają w rozprzestrzenianiu się epidemii.

Reklama
Reklama

Policjanci patrolują ulice miast i gmin oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Zobacz: Będą kolejne kontrole policji w galeriach i sklepach w Rumi

Rumia. Policja zatrzymała poszukiwanego mężczyznę

W poniedziałek (18 stycznia) policjanci z Rumi podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Był zdenerwowany na widok radiowozu. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że powodem zdenerwowania był nie tylko brak maseczki.

Okazało się, że 41-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie aż 14 podstaw poszukiwań, w tym 4 listów gończych. Wszystko z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa internetowe. Dodatkowo, mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Mieszkaniec powiatu wejherowskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu. Za brak maseczki został ukarany mandatem karnym. Niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy także zarzut dotyczący posiadania narkotyków.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *