Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Rumia. Wyższe stawki czynszu za dzierżawę i najem [2022 r.]

Rumia. Wyższe stawki czynszu za dzierżawę i najem [2022 r.]
Reklama Reklama

W 2022 roku w Rumi obowiązują wyższe stawki czynszu za dzierżawę i najem. Zarządzenie, które je zmienia, weszło w życie 1 lutego.

– Referat Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Rumi, na podstawie zawartych umów dzierżawy i najmu, uprzejmie informuje, że zgodnie z komunikatem prezesa GUS-u z 14 stycznia 2022 r. stawki czynszu za dzierżawę i najem zostaną zwaloryzowane o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2021 r., co oznacza wzrost cen o 5,1% – zapowiada w komunikacie miasto.

Kwestię tą reguluje zarządzenie nr 1299/30/2022 burmistrza Rumi z 20 stycznia 2022 r. w sprawie ustalania stawek czynszu za dzierżawę gruntów stanowiących własność Gminy. Weszło w życie z dniem 1 lutego 2022 roku. W uzasadnieniu do zarządzenia czytamy:

“Na podstawie zawartych umów dzierżawy raz do roku czynsz dzierżawny może być podwyższany o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w danym roku w stosunku do roku poprzedniego. Zgodnie z Komunikatem Prezesa GUS z dnia 14 stycznia 2022r. średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2021r. w stosunku do 2020r. wynosi 105,1 (oznacza to wzrost cen o 5,1%).”

 O 5,1% zostaną zatem podniesione następujące stawki czynszu za dzierżawę:

  • handel, gastronomia, usługi, przemysłowe, składowe, dojazd do nieruchomości, parking, miejsce postojowe, garaż, sport i rekreacja, zieleń urządzona, zabudowa gospodarcza, rolne.

Natomiast stawki czynszu za dzierżawę o charakterze sezonowym:

  • wesołe miasteczka, sprzedaż kwiatów i zniczy w okresie Święta Wszystkich Świętych, sprzedaż artykułów pirotechnicznych – typu fajerwerki, sprzedaż choinek w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, pod urządzenia automatyczne,

zostaną ustalone w oparciu o analizę rynku lokalnego z uwzględnieniem planów budżetowych Gminy Miejskiej Rumia.

Inwestycje i biznes w Rumi

Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi, zdjęcie tytułowe: Paweł Jałoszewski)

Reklama Reklama
Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.