Rumia Zagórze od nowa. Rozpoczęła się metamorfoza!

Rumia Zagórze od nowa. Rozpoczęła się metamorfoza!
Reklama
Reklama

Na rumskim osiedlu Zagórze rozpoczęły się prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej, w tym: sieci gazowej, przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz kanalizacji deszczowej. Docelowo powstaną tam również place zabaw, ścieżki rowerowe czy nowoczesne boiska. Warta ponad 11,5 mln zł inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2021 roku.Trwa rewitalizacja Rumi Zagórza!

Do tej pory w ramach rewitalizacji Zagórza udało się wyremontować 10 budynków wielorodzinnych oraz zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą. Ponadto dobiega końca budowa docelowej siedziby Klubu Integracji Społecznej przy ul. Sabata. Równolegle, od stycznia 2018 roku, realizowany jest społeczny aspekt rewitalizacji, którego głównym celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców borykających się z bezrobociem.

Reklama
Reklama
Rumia Zagórze od nowa. Rozpoczęła się metamorfoza! (fot. Urząd Miasta Rumi)

Obecnie – przede wszystkim roboty ziemne

Przetarg na wykonanie kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowę infrastruktury komunalnej na Zagórzu został rozstrzygnięty pod koniec stycznia. Obecnie realizowane są przede wszystkim roboty ziemne związane z siecią gazową i kanalizacją. Kolejnym etapem będzie budowa nowoczesnych boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, chodników, parkingów, wiat przystankowych oraz miejsc integracji. Wykonawcą jest firma budowlano-drogowa MTM SA.

– Rewitalizacja Zagórza poprawi jakość życia naszej społeczności w tych nieco zaniedbanych i mniej aktywnych rejonach. Obecnie postępuje budowa i przebudowa infrastruktury technicznej. Działania są kompleksowe, oprócz prac budowlanych prowadzone są działania społeczne. Nie zwalniamy tempa – podkreśla radny Tomasz Urbaniak-Dzienisz, przewodniczący komitetu do spraw rewitalizacji.

Rumia Zagórze od nowa. Rozpoczęła się metamorfoza! (fot. Urząd Miasta Rumi)

Kolejne plany miasta – zagospodarowanie Góry Markowca

Projekt rewitalizacji zakłada również kompleksowe zagospodarowanie Góry Markowca, w tym stworzenie ścianki wspinaczkowej z wieżą widokową, ścieżek historyczno-edukacyjnych, trasy kolarstwa górskiego oraz schodów terenowych. Przetarg na to zadanie wkrótce zostanie ogłoszony. Wszelkie prace na Górze Markowca powinny się zakończyć do 2022 roku.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *