Rumia znalazła sposób, by wesprzeć przedsiębiorców

Rumia znalazła sposób, by wesprzeć przedsiębiorców
Reklama
Reklama

W związku z zamknięciem cmentarzy do 2 listopada i możliwymi stratami u rumskich ogrodników, burmistrz Rumi Michał Pasieczny postanowił wesprzeć lokalnie tych, którzy najintensywniej przygotowywali się do uroczystości Wszystkich Świętych- ogrodników.

Jak pewnie zdążyliście już przeczytać, w związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd zaostrza zasady bezpieczeństwa. Czy się nam to podoba, czy nie, rumskie cmentarze będą zamknięte 31 października (sobota) oraz 1 i 2 listopada (niedziela-poniedziałek). W tym okresie wejście na cmentarz będzie możliwe wyłącznie w przypadku pogrzebu oraz związanych z nim czynności.

Reklama
Reklama

Wsparcie dla rumskich ogrodników

Pomysł na to, jak wesprzeć przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpią w związku z tą decyzją, mają władze Rumi.

W tej trudnej i niespodziewanej sytuacji, jaką jest zamknięcie cmentarzy, burmistrz Michał Pasieczny postanowił wesprzeć lokalnie tych, którzy najintensywniej przygotowywali się do uroczystości Wszystkich Świętychrumskich ogrodników. ” – deklaruje urząd za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Urząd miasta odkupi część kwiatów

Aby lokalni ogrodnicy nie ponieśli ogromnych strat finansowych oraz by ich ciężka praca nie poszła na marne, urząd miasta odkupi część kwiatów, które w najbliższych dniach miały upiększać nagrobki naszych bliskich.

W opublikowanym późnym wieczorem w piątek (30 października) komunikacie miasto poinformowało o nawiązaniu współpracy z następującymi przedsiębiorcami:

  • Kotłowscy Katarzyna i Ryszard. Ogrodnictwo (ul. Rajska 44)
  • Ogrodnictwo Rumia (ul. Grunwaldzka 121)
  • Twaróg Anna i Andrzej. Ogrodnictwo (ul. Różana 85)

Magistrat poprosił także o wskazywanie kolejnych rumskich firm mogących potrzebować takiej pomocy.

Te ozdobne rośliny pojawią się w miejskiej przestrzeni jako dodatkowe nasadzenia. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim, dlatego apelujemy do Was, abyście również złożyli wizytę lokalnym ogrodnikom – kwiaty można przecież wykorzystać w ogrodzie lub przyozdobić groby bliskich w późniejszym terminie. Niech pomoc raz jeszcze zakwitnie w naszym mieście! – apelują włodarze Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie tego wpisu w mediach społecznościowych)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *