Rumianin zebrał 35 tysięcy, by pomóc chorym dzieciom i ich rodzinie!

piotr biankowski
Reklama
Reklama

Rozpoczyna się budowa drugiego w Polsce „Domu poza Domem” – bezpłatnego hotelu dla hospitalizowanych dzieci oraz ich rodzin! Swoją dużą „cegiełkę”, w postaci zebranych 35 tysięcy złotych, dołożył do niej mieszkaniec Rumi Piotr Biankowski – ekspert w pływaniu w lodowatej wodzie.Piotr Biankowski z Rumi jest byłym graczem Arki Gdynia Rugby, a także czynnym triathlonistą, ale to właśnie w lodowym pływaniu (winter swimming) klasyfikowany jest jako światowa elita. Jeszcze w tym roku, podczas Mistrzostw Świata w Murmańsku, rumianin zdobył złoty medal w sztafecie oraz indywidualny brązowy medal w wyścigu na dystansie 500 m w stylu dowolnym. W sierpniu Pan Piotr wziął udział w akcji #TRI2help, w której osoby ze świata sportu, mediów i kultury zachęcały do wsparcia finansowego charytatywnych zbiórek. Oprócz rumianina, wyzwanie to podjęli m.in. Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak.

Reklama
Reklama

Zobacz nagranie:

Pan Piotr, oferując wspólny trening i wypicie kawy dla darczyńców wpłacających powyżej 500 zł, jako pierwszy ze wszystkich uczestników wyzwania wypełnił cel i zebrał na rzecz wybranej przez siebie Fundacji Ronalda McDonalda ponad…35 tysięcy złotych! Tym samym znacznie przyczynił się do budowy drugiego w Polsce „Domu poza Domem”, czyli miejsca długotrwałego leczenia i pobytu dla chorujących dzieci oraz ich rodzin.

Placówka pozwala przeżyć rodzinom trudny czas długiego leczenia i pobytu w szpitalu. Rodzice mają w niej możliwość bycia jak najbliżej z potrzebującym wsparcia dzieckiem. Bliski kontakt hospitalizowanych dzieci z rodzicami ma ogromny wpływ na szybszy powrót do zdrowia, a więc skrócenie pobytu w szpitalu. Pierwszy w Polsce „Dom poza domem” powstał w październiku 2015 roku w Krakowie.

Wizualizacja Domu Ronalda McDonalda w Warszawie.
(fot. materiały prasowe)

„Nasz” lokalny miłośnik pływania pod koniec września wziął udział w symbolicznej ceremonii wbicia pierwszych łopat pod budowę kolejnego „bezpłatnego hotelu” w Warszawie (widocznej na zdjęciu tytułowym). Obiekt powstaje na kampusie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz wspólnej kuchni, pralni, salonu rodzinnego, a także apartamentów na piętrach będzie mieć także przedszkole, które powstanie dzięki zaangażowaniu Uczelni. Zgodnie z zapowiedziami, pierwsi goście zamieszkają w nim już w przyszłym roku.

(źródło: Fundacja Ronalda McDonalda / materiały Pana Piotra Biankowskiego / Urząd Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *