Rumianka na Mistrzostwach Europy we Francji!

Rumianka na Mistrzostwach Europy we Francji!
Reklama
Reklama

Zawodniczka Tri-Team Rumia Karolina Szalast nie zwalnia tempa. Po owocnie zakończonym sezonie zimowym, zwieńczonym potrójnym mistrzostwem świata w pływaniu lodowym i dwoma rekordami świata, zawodniczka rozpoczęła przygotowania do następnych imprez. Dziś ma na koncie kolejne sukcesy, które umożliwiły jej udział w mistrzostwach Europy.

(źródło: mat. prasowe / UM Rumia)

Reklama
Reklama

Pasmo zwycięstw zaczęło się od XII Aquathlonu Rumia, gdzie Karolina zajęła pierwsze miejsce. Stanęła też na podium Challenge Gdańsk Aquathlon i Challenge Gdańsk Triathlon na dystansie sprint. Była kolejno pierwsza w swojej kategorii wiekowej oraz druga w kategorii open. Zawodniczka Tri-Team Rumia została również tegoroczną mistrzynią Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach na dystansie 1600 metrów oraz wicemistrzynią kraju w wśród juniorów młodszych.

Karolina Szalast pokazała również świetną formę podczas super sprintu organizowanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. W Olsztynie była pierwsza, w Rzeszowie trzecia, w Pniewach druga, a w Suszu trzecia.  

Kolejne wyzwanie – Mistrzostwa Europy!

Ogromny wysiłek wkładany w treningi oraz sukcesy odnoszone podczas zawodów pozwoliły rumiance zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Triathlonie, które odbędą się we Francji w połowie września. Nawet w wakacje Karolina ciężko pracuje, przygotowując się do kolejnych zmagań.

– Idziemy w dobrym kierunku. Trzymajcie kciuki – podkreśla rumianka.

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *