Rumianka wyśpiewała podium!

Rumianka wyśpiewała podium!
Reklama
Reklama

Sandra Mazurek, laureatka tegorocznej edycji „Rumskiego wokalu” i uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Rumi, zajęła 3 miejsce w XI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej w Gdyni!

Konkurs cieszy się olbrzymią popularnością i przyciągnął w tym roku rekordową liczbę wykonawców. W finale wydarzenia  (17 listopada) do rywalizacji przystąpiło 150 uczestników, którzy prezentowali po jednym utworze o tematyce patriotycznej w dwóch kategoriach– soliści i duety, w czterech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat, 17-19 lat.  Komisja konkursowa oceniała zarówno dobór repertuaru, intonację, dykcję, jak i ogólny wyraz artystyczny.

Reklama
Reklama

Rumianka, startująca w kategorii 17-19 lat, podczas swojego występu wykonywała „Kolędę Warszawską„- utwór napisany przez Stanisława Balińskiego w 1939 roku, jako „wyraz tęsknoty za miastem, do którego miał już nigdy nie powrócić”. 

Co ciekawe, śpiew to nie jedyna pasja licealistki. Nastolatka reprezentowała także nasze miasto w rozgrywkach siatkarskich, na pozycji rozgrywającej w barwach APSu Rumia.

(źródła: LO nr 1 w Rumi, materiały organizatora)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *