Rumscy czytelnicy maj膮 powody do rado艣ci! B臋dzie w czym przebiera膰! 馃槻馃敐

Biblioteka Rumia Stacja Kultura

Stacja Kultura w Rumi poinformowała o dodatkowych środkach na zakup nowych tytułów. Mają pojawić się w bibliotekach jeszcze w 2022 roku.

Hej! Wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na fanpage’u Tymczasem w Rumi! Sprawdź co słychać w Rumi.

Dofinansowanie wynosi 35 tysięcy złotych. Według (bardzo swobodnych) szacunków, oznacza to jakieś 1000 dodatkowych nowości wydawniczych! Czytelnicy będą mogli je wypożyczyć w najbliższych miesiącach. Teraz jedyny „kłopot” to na jakich autorów się zdecydować. Może macie pomysł? Dajcie znać w komentarzach!

Jak sprawdzić, czy książka jest w rumskiej bibliotece?

W Rumi znajdują się cztery filie Miejskiej Biblioteki Publicznej: Stacja Kultura, filiia nr 1 „Pomorska”, filia nr 2 „Kościelna” i filia nr 4 „Zagórze„. Każda z nich oferuje czytelnikom bogaty księgozbiór, który możecie przeglądać także online. Wystarczy wejść na stronę: katalogmbprumia.ddns.net. Jest nawet specjalny dział, w której zaznaczone są nowości na półkach. 🙂

Filia nr 2 znajdująca się przy ul. Kościelnej zostanie wkrótce przeniesiona na plac Kaszubski. Znamy wizualizacje nowego budynku. 🙂

Co dzieje się w bibliotece w Rumi?

Reklama Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi to także…wydarzenia, zajęcia i warsztaty – zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. Biblioteka prowadzi działalność kulturalną i edukacyjną, organizuje koncerty, wystawy i konferencje. Bywa poważnie, bywa bardzo wesoło. 🙂 O wydarzeniach organizowanych przez rumską bibliotekę możecie przeczytać pod tagiem: Stacja Kultura. Ciekawe wydarzenia, koncerty, imprezy i inne atrakcje dziejące się w Rumi publikuję w kategorii: Imprezy, kultura i rozrywka.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Stacji Kultura w Rumi)

Reklama Reklama

Cze艣膰, jestem Pawe艂 Ja艂oszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomoc膮 tekst贸w, zdj臋膰, filmik贸w oraz mem贸w. Czasem na powa偶nie, a czasem z lekkim przymru偶eniem oka. 馃槈 Wi臋cej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *