Historia ukryta w ruinach…Poznaj dzieje Rumi!

Historia ukryta w ruinach…Poznaj dzieje Rumi!
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza na warsztaty realizowane w ramach projektu „Historia ukryta w ruinach – cysterskie dziedzictwo Rumi, Pomorza i Polski”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21 lipca o godzinie 17:30.

Hej! Wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na fanpage’u Tymczasem w Rumi! Sprawdź co słychać w Rumi.

W trakcie warsztatów doświadczeni kaligrafowie i iluminatorzy odsłonią tajniki pracy w średniowiecznym skryptorium. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w pisaniu prawdziwym gęsim piórem oraz będą miały okazję do własnoręcznego stworzenia stylizowanych, średniowiecznych kartek i krótkich listów.

Projekt „Historia ukryta w ruinach – cysterskie dziedzictwo Rumi, Pomorza i Polski” koncentruje się na przedstawieniu historii związanej z obecnością zakonu cysterskiego w Rumi. Realizowane działania skupiają się na elementach lokalnych związanych m.in. z pozostałościami XV-wiecznej świątyni cysterskiej (obecnie w utrwalonej ruinie), przedstawiają też szerszy kontekst dotyczący historii zakonu oraz jego funkcjonowania na terenie Pomorza i Polski. Autorką i koordynatorką projektu jest Justyna Sychowska.

Zajęcia dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Jak spędzić lato 2022 w Rumi (i okolicach)?

Ciekawe wydarzenia, koncerty, imprezy i inne atrakcje dziejące się w Rumi podczas tegorocznego lipca i sierpnia publikuję w kategorii: Imprezy, kultura i rozrywka. Zobacz również wpis: Lato 2022 w Rumi. Koncerty, pikniki, kino letnie, wycieczki i inne atrakcje! (Lipiec i sierpień).

(źródło: mat. prasowe / Stacja Kultura)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *