Rumscy licealiści, Bawaria i nowe doświadczenia

Rumscy licealiści, Bawaria i nowe doświadczenia
Reklama
Reklama

Uczniowie I LO w Rumi wyjechali na tydzień do swoich rówieśników w Niemczech! Młodzi rumianie wzięli udział w wymianie międzyszkolnej z niemiecką szkołą Christoph-Jacob-Treu-Gymnasium, leżącą w Lauf an der Pegnitz (Bawaria).W podróż do Niemiec uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi udali się od 30 maja do 7 czerwca, pod opieką dyrektor Lucyny Penkowskiej oraz Alicji Klein-Abramczyk, nauczycielek języka niemieckiego.

Reklama
Reklama

Przez pierwsze dni w Lauf an der Pegnitz młodzież uczestniczyła w lekcjach prowadzonych przez lokalną szkołę, poznała historię regionu i odbyła krótkie spotkanie z burmistrzem miasta. Następnie zwiedziła największe atrakcje turystyczne w pobliskiej Norymberdze, Regensburgu, Weltenburgu i Ingolstadt, m.in. słynny Pałac Sprawiedliwości, tereny przy rzece Dunaj czy…Audi Forum (fabryka, która produkuje samochody marki Audi). Całości dopełnił spływ kajakowy rzeką Pegnitz, w stronę jeziora Brombachsee. Jak opowiadają, do Polski uczniowie rumskiej „jedynki” wrócili z dobrymi wspomnieniami i z żalem, że cała przygoda trwała tylko tydzień.

Projekt wymiany realizowany jest przy wsparciu finansowym Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

źródło: LO nr 1 w Rumi, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *