Rumski Dzień Seniora, koncert Andrzeja Cierniewskiego i honorowy tytuł dla miasta!

Rumski Dzień Seniora, koncert Andrzeja Cierniewskiego i honorowy tytuł dla miasta!
Reklama
Reklama

W minioną sobotę Rumia świętowała Dzień Seniora! Główną atrakcją wieczoru był koncert w wykonaniu Andrzeja Cierniewskiego. Tego dnia nasze miasto zostało także uhonorowane tytułem „Gmina przyjazna seniorom”.Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych mają w Rumi kilkuletnią tradycję. Od 2016 roku w hali MOSiR występowali m.in. Halina Frąckowiak, Krystyna Giżowska i Krzysztof Krawczyk. Andrzej Cierniewski, będący gwiazdą tegorocznych obchodów, pojawił się w Rumi już po raz drugi. Muzycznym wsparciem dla słynnego wokalisty stanowiła Gdańska Orkiestra Ogrodowa, którą mieszkańcy miasta mieli już okazję usłyszeć m.in. podczas rodzinnego festynu zorganizowanego z okazji dnia patrona Rumi.

Reklama
Reklama

Zanim scenę w pełni przejęli artyści, głos zabrali przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście. Życzenia zebranym gościom składali m.in. przewodniczący Rumskiej Rady Seniorów Mieczysław Grzenia oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki. Z kolei marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wykorzystał tę okazję, by uhonorować miasto tytułem „Gmina przyjazna seniorom”. Podczas gali wieloletni dyrektor MDK-u oraz prezes rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Ludwik Bach otrzymał nagrodę za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury, ochrony dóbr i dziedzictwa kulturowego. Wyróżnienie wręczali wspólnie burmistrz Michał Pasieczny oraz wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Andrzej Cierniewski zagrał swoje największe przeboje podczas Dnia Seniora w Rumi.
(fot. Urząd Miasta Rumi)

Po części oficjalnej sceną zawładnęła muzyka płynącą z akordeonu, skrzypiec i perkusji. Gdańska Orkiestra Ogrodowa, wspólnie z wokalistką Marceliną Winczewską, rozruszała zgromadzoną publiczność. Zwieńczeniem artystycznych występów było wejście Andrzeja Cierniewskiego, który nie tylko serwował swoje najsłynniejsze utwory, ale i nie szczędził żartów oraz anegdot.

Oprócz muzycznych atrakcji na seniorów czekały również upominki i poczęstunek. Wydarzenie poprowadził dyrektor Domu Kultury „Janowo” Leszek Winczewski. Organizatorami spotkania byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Urząd Miasta Rumi oraz Dom Kultury „Janowo”.

źródło: Urząd Miasta Rumi / materiały własne


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *