Spotkania z historią Rumi. Burzliwa droga do praw miejskich.

Spotkania z historią Rumi. Burzliwa droga do praw miejskich.
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza na październikowe spotkanie z historią Rumi, prowadzone przez Dariusza Rybackiego. Tym razem będzie to prelekcja pod tytułem „Rumia miastem! Burzliwa droga do praw miejskich”. Wstęp wolny.Rumia otrzymała prawa miejskie 7 października 1954 roku. Tę datę zazwyczaj przyjmuje się za początek historii Rumi. Tymczasem dzieje poszczególnych części składowych naszego miasta sięgają znacznie, znacznie głębiej…O tym ile lat ma Rumia, kiedy zaczęła się jej historia i jakie były kulisy nadania naszej miejscowości praw miejskich opowie Dariusz Rybacki, twórca serialu dokumentalnego „Śladami dawnej Rumi” i administrator miejskiego archiwum cyfrowego.

Reklama
Reklama

Spotkania z historią Rumi. Burzliwa droga do praw miejskich. Czwartek, 17 października 2019 o 18:00 – 19:30. Stacja Kultura w Rumi.
(źródło: Stacja Kultura / materiały organizatora)Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *