Rumski „Ekolog” zorganizował spotkanie dla Ukrainy. Przyszły tłumy!

Rumski „Ekolog” zorganizował spotkanie dla Ukrainy. Przyszły tłumy!
Reklama
Reklama

12 marca (w sobotę) Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi zorganizowała spotkanie dla rodzin przybywających do Polski z Ukrainy. Tego dnia szkołę odwiedziło około 100 osób!

Wraz z kadrą pedagogiczną, rodzice dzieci z rumskiego Ekologa zorganizowali dla rodzin z Ukrainy darmowy „butik” z ubraniami dla dzieci i dorosłych, kosmetykami, artykułami dla niemowląt i zabawkami. W szkole został także stworzony punkt wymiany informacji i pomocy. Można było w nim zapytać o codzienne sprawy – pracę, szkołę czy przedszkole dla dzieci, a także spotkać się i porozmawiać z rodakami przy kawie i ciastku.

Reklama
Reklama
fot. Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Dzieci z kolei wzięły udział w zabawach na boisku, gdzie urządzono grę plenerową (z tłumaczami na polski i ukraiński).

fot. Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi
fot. Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Lekcje języka polskiego dla przybyłych z Ukrainy i kolejne spotkanie

W związku z licznymi prośbami od przybyłych gości, Ekologiczna Szkoła Społeczna przygotuje lekcje języka polskiego dla Ukraińców. Będą prowadzone przez wolontariuszy, w dwóch grupach. Niestety, ze względu na duże zainteresowanie, w obu jest już komplet chętnych.

Kolejne spotkanie ma zostać zorganizowane 26 marca. Szczegóły zostaną udostępnione na fanpage’u szkoły (kliknij, aby przejść).

Gramy dla Ukrainy! – koncert i zbiórka pieniędzy

W najbliższym czasie w Rumi odbędzie się koncert zespołu Słowiańska Dusza, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna na zakup podstawowych materiałów medycznych oraz artykułów plastycznych i szkolnych dla ukraińskich dzieci. Więcej o tym – w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Cały czas trwa także zbiórka darów dla obywateli Ukrainy w Rumi.

Zobacz również:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *