„Zielona metamorfoza” na ul. Dębogórskiej – coraz bliżej

„Zielona metamorfoza” na ul. Dębogórskiej – coraz bliżej
Reklama
Reklama

Jak poinformował urząd miasta, budowa ciągu spacerowego wzdłuż ul. Dębogórskiej dobiega końca. Inwestycja obejmuje tereny zielone zlokalizowane pomiędzy rondami Lecha Kaczyńskiego i Macieja Płażyńskiego.

W ramach przebudowy zostały już zrealizowane wszelkie prace związane z nasadzeniem roślin. Łącznie jest ich ponad 10 tysięcy. Efekt końcowy ma być widoczny gołym okiem, gdy tylko rozkwitną.

Reklama
Reklama

Nadal trwa budowa nowej ścieżki spacerowej i modernizacja istniejących ciągów komunikacyjnych. Przed nami jeszcze wyrównanie terenu i wykonanie poręczy przy schodach oraz podjazdów dla wózków. Później nastąpi montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci), budek dla owadów i dozowników woreczków na zwierzęce odchody.

fot. Urząd Miasta Rumi

Do kiedy potrwa inwestycja i ile kosztuje?

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami miasta, wszystkie prace miały zakończyć się do połowy grudnia 2021. Nowy termin to jednak kwiecień tego roku. Koszt inwestycji to ponad milion złotych, z czego 450 tysięcy stanowi dofinansowanie pozyskane ze Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Wykonawcą jest firma Unigartex.

fot. Urząd Miasta Rumi

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *