Dla mieszkańcaWiadomości

Skuteczność Straży Miejskiej w Rumi. Wyraź swoją opinię!

Skuteczność Straży Miejskiej w Rumi. Wyraź swoją opinię!
Reklama Reklama

Czy czujecie się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania? Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam skorzystać z pomocy Straży Miejskiej? Odpowiedziami na te i inne pytania możecie podzielić się w specjalnej ankiecie.

Autorem formularza jest Dawid, student Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Dane zebrane poprzez ankietę wykorzysta przy tworzeniu pracy licencjackiej na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.


– Jestem studentem Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Piszę pracę licencjacką na temat “Roli i zadań Straży Miejskiej w utrzymaniu porządku publicznego na przykładzie miasta Rumia“. W tym celu opracowałem kwestionariusz ankiety, którego celem jest zbadanie opinii mieszkańców Rumi na temat efektywności działań Straży Miejskiej. Bardzo proszę o poświęcenie chwili i udzielenie odpowiedzi.

Przy wypełnianiu ankiety nie trzeba podawać swoich danych osobowych.

– Ankieta jest anonimowa, skierowana wyłącznie do mieszkańców Rumi oraz posłuży tylko do celów badawczych – zapewnia student.

Zainteresowanie badaniem wyraził burmistrz miasta Rumi, Michał Pasieczny, który zachęcił mieszkańców do wypełniania formularza.

– Mam nadzieję [że Dawid] udostępni nam (mi oraz nowemu komendantowi SM) dane, abyśmy wiedzieli na co bardziej zwracać uwagę i co można skorygować. Często z budynku urzędu nie widzimy co dzieje się w poszczególnych miejscach, w konkretnych godzinach, w mieście. Serdeczne dzięki za wszystkie sygnały i podpowiedzi przesyłane na urzad@um.rumia.pl – dzięki temu szybciej reagujemy – skomentował burmistrz we wpisie na Facebooku.

Rola i zadania Straży Miejskiej w utrzymaniu porządku publicznego na przykładzie miasta Rumia – ankieta studenta

Swoją opinią na temat funkcjonowania straży miejskiej w Rumi możecie podzielić się pod linkiem: https://docs.google.com.

Straż Miejska w Rumi

Od 1 września 2021 r. nowym komendantem Straży Miejskiej w Rumi jest Tomasz Stachowiak. Na stanowisku zastąpił Romana Świrskiego, w związku z przejściem na emeryturę. Jednostką kieruje razem ze swoim zastępcą, Jarosławem Mikołajczakiem.

Straż Miejska w Rumi. (fot. sm.rumia.pl)

Siedzibą Straży Miejskiej jest parter i 1 piętro budynku przy ul. Abrahama 17 w Rumi. Jednostka zatrudnia 23 strażników (w tym komendant) i 4 osoby cywilne – administracja i obsługa. Na co dzień strażnicy korzystają z trzech samochodów patrolowo-interwencyjnych. Wraz z funkcjonariuszami w patrolach biorą udział dwa psy służbowe: owczarek niemiecki i owczarek wilczasty.

Reklama Reklama

Wpisy na blogu dotyczące wydarzeń z udziałem Straży Miejskiej w Rumi znajdziecie pod tym linkiem.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

(we wpisie wykorzystałem treści i zdjęcia dostępne na stronie: sm.rumia.pl)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.