Sky is the limit! Strażacy z Rumi najszybsi w Polsce

Sky is the limit! Strażacy z Rumi najszybsi w Polsce
Reklama
Reklama

Ogniomistrzowie Adam Dettlaff i Jan Oreszke, strażacy służący na co dzień w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi, stanęli na podium IV Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2022”. W ciągu 5 minut i 17 sekund lokalni druhowie pokonali ponad 730 stopni wiodących na szczyt Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, tym samym sięgając po zwycięstwo w kategorii Strażacy PSP 70+.

(źródło: komunikat prasowy Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama

IV Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2022”

Tegoroczna, czwarta już, edycja wydarzenia odbyła się 1 października w Warszawie. W organizowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej mistrzostwach udział wzięło 165 dwuosobowych drużyn z całego kraju. Celem zawodów jest między innymi utrzymanie sprawności fizycznej strażaków poprzez rywalizację sportową, a także sprawdzenie wyszkolenia pożarniczego i kształtowanie cech psychomotorycznych, które są niezbędne do wykonywania tej pracy.

źródło: facebook.com/palac.kultury.i.nauki
źródło: facebook.com/palac.kultury.i.nauki

Uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: PSP, PSP 70+, Pary mieszane mix, OSP i JOP oraz Open. Zadaniem startujących było wejście w pełnym umundurowaniu bojowym, wraz z aparatem powietrznym na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Oznacza to, że strażacy wspinali się po schodach, dźwigając 15 dodatkowych kilogramów.

W czołówce znaleźli się lokalni strażacy. Pierwsze miejsce na podium w kategorii Strażacy PSP 70+ wypracowali wspólnie ogniomistrzowie Adam Dettlaff i Jan Oreszke z JRG nr 2 w Rumi. Druga para z rumskiej jednostki, kapitanowie Jakub Narloch i Józef Hiller, zdobyli szóste miejsce w kategorii Strażacy PSP i dziewiąte miejsce w kategorii Open.

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałe m- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *