Służby podsumowują tegoroczne wakacje w Rumi. Czy było bezpiecznie?

festiwal laserów rumia lipiec w rumi
Reklama
Reklama

W najnowszym raporcie Straży Miejskiej w Rumi funkcjonariusze podsumowują wakacje 2019 r. w naszym mieście.31 sierpnia zakończyła się ponad dwumiesięczna akcja prowadzona w ramach Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego pod nazwą „Bezpieczne wakacje.

Reklama
Reklama

„W ramach akcji Straż Miejska w Rumi odbyła 264 patrole. Zwracano szczególną uwagę na wypoczywające dzieci i młodzież i ich bezpieczeństwo. Kontrolowano place zabaw, boiska, parki, miasteczko rowerowe, skate park, tereny przyszkolne, okolice pubów i restauracji, rzekę i inne tereny, w których przebywała młodzież. Zwracano uwagę na ruch rowerów, motorowerów oraz pieszych. Eliminowano negatywne zjawiska czasem występujące w wymienionych miejscach (w tym również zachowanie dorosłych w tych miejscach). Eliminowano publiczne spożywanie alkoholu i inne nieobyczajne zachowania. Wspólnie z Policją Straż Miejska wielokrotnie przeprowadzała działania pod nazwą Bezpieczny pieszy.” Żadne dziecko nie zginęło ani też nie doznało poważniejszego wypadku. – czytamy w raporcie opublikowanym na stronie sm.rumia.pl.

A jak wyglądają statystyki, jeśli chodzi o skuteczne interwencje?

 • utrzymanie spokoju i porządku: 36 interwencje, w tym 2 mandaty karne,
 • bezpieczeństwo osób i mienia: 20 interwencji, w tym 9 mandatów karnych,
 • bezpieczeństwo w komunikacji: 274 interwencje, w tym 69 mandatów i 18 wniosków do sądu o ukaranie,
 • obyczajność publiczna: 65 interwencje, w tym 4 mandaty,
 • wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego: 53 interwencji, w tym 16 mandatów,
 • publiczne spożywanie alkoholu: 167 interwencji, w tym 84 mandaty i 7 wniosków do sądu,
 • palenie tytoniu w miejscach zabronionych: 20 interwencji, w tym 13 mandatów.

Warto także zaznaczyć, że podczas tegorocznych wakacji odbyła się również akcja na terenie całego województwa, pt. „Strażnicy służą krwią”, podczas której strażnicy oddali honorowo 14 litrów krwi.

PS. Jeśli chodzi o nietypowe wydarzenia, strażnicy informują o uratowaniu człowieka, który w stanie nietrzeźwym skoczył na główkę do Zagórskiej Strugi i cudem uniknął urazu kręgosłupa.

źródło: Straż Miejska w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *