Służby policzyły bezdomnych na terenie powiatu wejherowskiego

bezdomni, mops, kontrole, policja, rumia
Reklama
Reklama

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu wejherowskiego aktywnie włączyli się w akcję „Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych”, koordynowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Policjanci w nocy z 13 na 14 lutego sprawdzali miejsca, w których bezdomni z reguły szukają schronienia przed niskimi temperaturami.

Reklama
Reklama


Lepsza diagnoza problemu

Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, w których bezdomni szukają schronienia przed zimnem, m.in. pustostany i wiaty. Najczęściej przebywają oni w różnego rodzaju wiatach i opuszczonych budynkach, tam też rozpalają ogniska aby się ogrzać. Wczorajsze działania polegające na liczeniu osób bezdomnych były odpowiednią okazją do współpracy wielu podmiotów, by zdiagnozować problem bezdomności na terenie naszego powiatu i skutecznie nieść tym osobom pomoc.

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych funkcjonariusze informowali o możliwości udzielenia pomocy, wskazywali miejsca gdzie można bezpiecznie schronić się przed zimnem. W trakcie rozmowy uświadamiali także bezdomnych o niebezpieczeństwie dla życia i zdrowia wynikającym z niskiej temperatury.  Na terenie całego powiatu ujawniono 19 takich osób. Pomimo oferowanej pomocy, żadna z nich nie wyraziła na to zgody.

Funkcjonariusze apelują

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Zwracajmy uwagę na osoby starsze nieporadne życiowo i osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Szybko podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. 

źródło: Komenda Powiatowa Policji Wejherowo

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *