Społeczna lodówka w Rumi

W Rumi stanęła specjalna lodówka, do której mieszkańcy mogą wkładać jedzenie dla potrzebujących. Sprawdź gdzie się znajduje i jakie produkty są potrzebne!Dzięki Dobrodziejom ze Stowarzyszenia „VIDES” i przy udziale Wioski Dobra, działającej w naszym mieście stanęła społeczna lodówka! Inicjatywa skierowana jest do bezdomnych i najbardziej potrzebujących.

Reklama Reklama

Czym jest społeczna lodówka w Rumi?

Jest to przeszklona witryna chłodnicza ogólnodostępna, tak aby można było z niej skorzystać przez całą dobę. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, czy chcemy się jedzeniem podzielić wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi.

Gdzie jest społeczna lodówka w Rumi?

Społeczna lodówka stanęła przy parkingu Zespołu Szkół Salezjańskich w Rumi (od ul. Dąbrowskiego), obok boiska do koszykówki. Jest czynna całodobowo.

Lodówka społeczna w Rumi po Świętach Bożego Narodzenia. (Autorką zdjęcia jest Pani Małgosia Lub)

Co można umieścić w społecznej lodówce?

Do lodówki można włożyć konserwy, jogurty, pieczywo, sery, owoce czy przygotowane w domu potrawy. Trzeba jednak pamiętać, że jedzenie nie może być przeterminowane. Szczegóły są umieszczone na drzwiach lodówki.

Zobacz, o czym jeszcze pisałem na blogu:

  • Nietypowa galeria na klatce schodowej w Rumi
  • Powstaje łaźnia “Boża Przystań” w Rumi! [WIDEO]
  • Jak wygląda Rumia podczas stanu epidemii? [WIDEO]
  • Ciekawe filmy o Rumi dostępne na YouTube #ZostanWDomu
  • Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *