Społeczna lodówka w Rumi. Podziel się jedzeniem z potrzebującymi

Społeczna lodówka w Rumi. Podziel się jedzeniem z potrzebującymi
Reklama
Reklama

W 2020 roku w Rumi stanęła specjalna lodówka, do której mieszkańcy mogą wkładać jedzenie dla potrzebujących. Sprawdź gdzie się znajduje i jakie produkty są potrzebne.

Dzięki dobrodziejom ze Stowarzyszenia „VIDES” i przy udziale Wioski Dobra, w naszym mieście stanęła społeczna lodówka! Inicjatywa skierowana jest do bezdomnych i najbardziej potrzebujących.

Reklama
Reklama

Czym jest społeczna lodówka w Rumi?

Lodówka społeczna w Rumi to przeszklona witryna chłodnicza, która jest ogólnodostępna – tak aby można było z niej skorzystać przez całą dobę. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, czy chcemy się jedzeniem podzielić wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi.

Gdzie jest społeczna lodówka w Rumi?

Społeczna lodówka stanęła przy parkingu Zespołu Szkół Salezjańskich w Rumi (od ul. Dąbrowskiego), obok boiska do koszykówki. Jest czynna całodobowo.

Lodówka społeczna w Rumi po Świętach Bożego Narodzenia. (Autorką zdjęcia jest Pani Małgosia Lub)

Co można umieścić w społecznej lodówce?

Do lodówki można włożyć konserwy, jogurty, pieczywo, sery, owoce czy przygotowane w domu potrawy. Trzeba jednak pamiętać, że jedzenie nie może być przeterminowane. Szczegóły są umieszczone na drzwiach lodówki.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *