BlogDla mieszkańcaWiadomości

Społeczna lodówka w Rumi

Społeczna lodówka w Rumi
Reklama Reklama

W Rumi stanęła specjalna lodówka, do której mieszkańcy mogą wkładać jedzenie dla potrzebujących. Sprawdź gdzie się znajduje i jakie produkty są potrzebne!Dzięki Dobrodziejom ze Stowarzyszenia „VIDES” i przy udziale Wioski Dobra, działającej w naszym mieście stanęła społeczna lodówka! Inicjatywa skierowana jest do bezdomnych i najbardziej potrzebujących.

Czym jest społeczna lodówka w Rumi?

Jest to przeszklona witryna chłodnicza ogólnodostępna, tak aby można było z niej skorzystać przez całą dobę. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, czy chcemy się jedzeniem podzielić wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi.

Gdzie jest społeczna lodówka w Rumi?

Społeczna lodówka stanęła przy parkingu Zespołu Szkół Salezjańskich w Rumi (od ul. Dąbrowskiego), obok boiska do koszykówki. Jest czynna całodobowo.

Lodówka społeczna w Rumi po Świętach Bożego Narodzenia. (Autorką zdjęcia jest Pani Małgosia Lub)

Co można umieścić w społecznej lodówce?

Do lodówki można włożyć konserwy, jogurty, pieczywo, sery, owoce czy przygotowane w domu potrawy. Trzeba jednak pamiętać, że jedzenie nie może być przeterminowane. Szczegóły są umieszczone na drzwiach lodówki.

Zobacz, o czym jeszcze pisałem na blogu:


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.