Reklama Reklama

Święta w Rumi. Co dzieje się w mieście?

rumia jarmark swiateczny tymczasem w rumi

Święta Bożego Narodzenia już tuż-tuż! Z tej okazji w Rumi (i jej okolicach) odbywają się różnorodne wydarzenia i akcje okołoświąteczne. Postanowiłem zebrać je w jednym wpisie – efekt możecie zobaczyć poniżej. 🙂

Reklama Reklama

Jeśli chcesz, abym napisał o organizowanym przez Ciebie wydarzeniu lub akcji/kampanii, zapraszam do działu: KONTAKT.

Koncert kolęd i zespół Pectus w Rumi

W grudniu w Rumi odbędzie się świąteczny koncert kolęd pt. “Pectus Akustycznie. Program świąteczno-kolędowy”. Ceny biletów: 20 zł bilety ulgowe, 40 zł bilety normlane. (kliknij po więcej informacji)

Grupa Pectus (mat. promocyjne / facebook.com)

Jarmark Świąteczny w Rumi

W tym roku w Rumi odbędzie się nie jeden, a dwa Jarmarki Świątecznej w Rumi. 🙂 Pierwszym z nich jest ten organizowany przez Fundację dla Was, 10 grudnia (w sobotę). Po dwóch latach przerwy ponownie zostanie zorganizowany także miejski Jarmark, w Parku Starowiejskim. Znamy wykonawców, pełny program obu tych wydarzeń oraz wszystkie zaplanowane atrakcje:

Choinka prosto z lasu. Gdzie ją wyciąć/kupić?

Akcja „Choinkobranie”

W Nadleśnictwie Gdańsk po raz kolejny rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek, nazwana „Choinkobranie”.

fot. pixabay.com

– Najładniejsze drzewko, to te prosto z lasu. Taka choinka swoim zapachem i wspomnieniami związanymi z jej własnoręcznym wycięciem stworzy w domu niezapomniany, wyjątkowy świąteczny nastrój – przekonują organizatorzy.

Drzewko można znaleźć i wyciąć od poniedziałku 12 grudnia do piątku 16 grudnia od godz. 12:00 do 14:00, a w sobotę 17 grudnia od godz. 8:00 do 15:00 przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej). Najlepiej mieć już odliczoną gotówkę, ponieważ w lesie nie ma internetu, a tym samym nie można skorzystać z płatności kartą. Jedna choinka kosztuje 50 zł.

Reklama Reklama

Trzeba pamiętać, żeby wziąć ze sobą ręczne narzędzie do wycięcia drzewka – polecamy ręczną piłę do drewna. Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę.

Drzewka świąteczne będą wycinane z plantacji choinkowych. Zakłada się je w miejscach, w których z różnych względów np. występowania linii wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć wysokie drzewa, a tym samym las. Więcej informacji znajdziesz na stronie Nadleśnictwa Gdańsk.

Społeczna lodówka w Rumi

Cały czas na terenie Rumi działa społeczna lodówka. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, czy chcemy się jedzeniem podzielić wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi. (Sprawdź szczegóły)

Świąteczne iluminacje i ozdoby w Rumi [ZDJĘCIA]

W Rumi po raz kolejny będzie można zobaczyć świąteczne dekoracje i iluminacje. W 2022 roku jest ich jednak trochę mniej, szczególnie na ulicach – ze względu na oszczędności.

– Ogromne podwyżki kosztów energii zmusiły nas jednak do szukania oszczędności, dlatego podjęliśmy decyzję o rezygnacji z montażu ozdób bożonarodzeniowych na ulicznych lampach. Oszczędności z tego tytułu, licząc koszty zużycia energii i zawieszenia dekoracji, wyniosą blisko 80 tysięcy złotych – podsumowuje Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji.

Reklama Reklama

Sprawdź galerię ze zdjęciami rumskich iluminacji i ozdób świątecznych (kliknij, aby przejść).

Boża Przystań w Rumi

Łaźnia “Boża Przystań” w Rumi to szansa dla ubogich oraz bezdomnych na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Miejsce z całą pewnością zasługuje na reklamę i wsparcie od mieszkańców – szczególnie przed świętami. Informacje o tym, czym zajmuje się łaźnia i jak można ją wesprzeć znajdziecie we wpisie: Boża Przystań w Rumi. “Są wśród nas osoby, dla których życie nie było łaskawe”.

Wydarzenia i imprezy w Rumi

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.

(we wpisie wykorzystałem materiały organizatorów oraz informacje udostępniane przez Nadleśnictwo Gdańsk i UM Rumia)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *