Święta w Rumi. Co dzieje się w mieście?

rumia jarmark swiateczny tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

Święta Bożego Narodzenia już tuż-tuż! Z tej okazji w Rumi (i jej okolicach) odbywają się różnorodne wydarzenia i akcje okołoświąteczne. Postanowiłem zebrać je w jednym wpisie – efekt możecie zobaczyć poniżej. 🙂

Jeśli chcesz, abym napisał o organizowanym przez Ciebie wydarzeniu lub akcji/kampanii, zapraszam do działu: KONTAKT.

Reklama
Reklama

Koncert kolęd w Rumi

W grudniu w Rumi odbędzie się świąteczny koncert kolęd góralskiej kapeli Trebunie-Tutki . Ceny biletów: 10 zł bilety ulgowe, 20 zł bilety normlane. 

Jarmark Świąteczny w Rumi

W tym roku w Rumi odbędzie się nie jeden, a dwa Jarmarki Świątecznej w Rumi. 🙂 Pierwszym z nich jest ten organizowany przez Fundację dla Was, 9 grudnia (w sobotę). Ponownie zostanie zorganizowany także miejski Jarmark, w Parku Starowiejskim. Znamy wykonawców, pełny program obu tych wydarzeń oraz wszystkie zaplanowane atrakcje.

Społeczna lodówka w Rumi

Cały czas na terenie Rumi działa społeczna lodówka. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, czy chcemy się jedzeniem podzielić wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi. (Sprawdź szczegóły)

Świąteczne iluminacje i ozdoby w Rumi [ZDJĘCIA]

W Rumi po raz kolejny będzie można zobaczyć świąteczne dekoracje i iluminacje. W 2023 roku jest ich jednak trochę mniej, szczególnie na ulicach – ze względu na oszczędności, które rozpoczęły się już poprzedniego sezonu.

– Ogromne podwyżki kosztów energii zmusiły nas jednak do szukania oszczędności, dlatego podjęliśmy decyzję o rezygnacji z montażu ozdób bożonarodzeniowych na ulicznych lampach. Oszczędności z tego tytułu, licząc koszty zużycia energii i zawieszenia dekoracji, wyniosą blisko 80 tysięcy złotych – podsumowywał Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji, w 2022 roku.

Sprawdź galerię ze zdjęciami rumskich iluminacji i ozdób świątecznych (kliknij, aby przejść).

Boża Przystań w Rumi

Łaźnia “Boża Przystań” w Rumi to szansa dla ubogich oraz bezdomnych na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Miejsce z całą pewnością zasługuje na reklamę i wsparcie od mieszkańców – szczególnie przed świętami. Informacje o tym, czym zajmuje się łaźnia i jak można ją wesprzeć znajdziecie we wpisie: Boża Przystań w Rumi. “Są wśród nas osoby, dla których życie nie było łaskawe”.

Wydarzenia i imprezy w Rumi

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.

(we wpisie wykorzystałem materiały organizatorów oraz informacje udostępniane przez UM Rumia)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *