Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomościZima w Rumi

Święta w Rumi. Co dzieje się w mieście?

Święta w Rumi. Co dzieje się w mieście?
Reklama Reklama

Święta Bożego Narodzenia już tuż-tuż! Z tej okazji w Rumi (i jej okolicach) odbywają się różnorodne wydarzenia i akcje okołoświąteczne. Postanowiłem zebrać je w jednym wpisie – efekt możecie zobaczyć poniżej. 🙂

Jeśli chcesz, abym napisał o organizowanym przez Ciebie wydarzeniu lub akcji/kampanii, zapraszam do działu: KONTAKT.

Jarmark Świąteczny w Rumi

Fundacja Dla Was zorganizuje Jarmark Świąteczny w Rumi. Wydarzenie odbędzie się 18 grudnia 2021 r. (sobota), przy ul. Pomorskiej 11 (dawniej znajdował się tam Dom Kultury SM Janowo). Poznaliśmy atrakcje, jakie będą tego dnia czekały na mieszkańców. [Kliknij, aby poznać szczegóły]

Warto przypomnieć, że w tym roku (podobnie jak w 2020) nie odbędzie się miejski jarmark świąteczny, organizowany przy ul. Starowiejskiej. Na osłodę, sprawdźcie zdjęcia, jakie udało mi się zrobić podczas Jarmarku Świątecznego w Rumi w 2019 roku.

Koncert zespołu Enej w Rumi

Rockowo – folkowy zespół Enej wystąpi podczas tegorocznego koncertu kolęd w Rumi. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 21 grudnia 2021 r. [Kliknij, aby poznać szczegóły]

Stand-up charytatywny w Rumi. Szczęśniak, Van Bendler i inni

20 grudnia (poniedziałek) w hali MOSIR w Rumi odbędzie się stand-up “Charytatywka dla Kuby na Rehabilitację”. Podczas wydarzenia wystąpią: Olka Szczęśniak, Grzegorz Dolniak, Adam Van Bendler, Maciej Brudzewski, Bartosz Zalewski, Darek Gadowski, Jasiek Borkowski oraz Paweł Bakteria. [Kliknij, aby poznać szczegóły]

IX Rumski Konkurs na najładniejszą Kaszubską Szopkę Bożonarodzeniową

19 grudnia (w niedzielę) po Mszy Św. o godz. 11.00, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi (ul. Kościelna) odbędzie się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w Rumskim konkursie na najładniejszą Kaszubską Szopkę Bożonarodzeniową. Termin składania prac mija 17 grudnia.

Reklama Reklama

Puchar Świętego Mikołaja – Ogólnopolskie Zawody w Jeździe Figurowej na Rolkach

Zawody odbędą się 19 grudnia (w niedzielę), na pełnowymiarowej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi (ul. Mickiewicza 49). Turniej zostanie rozegrany zgodnie w regulaminami WIFSA, we wszystkich kategoriach: dywizja 4 „Beginners”, dywizja 3 „Recreational”, dywizja 2 „Silver”, dywizja 1 „Elite”. [Kliknij, aby poznać szczegóły]

Choinka prosto z lasu. Gdzie ją wyciąć/kupić?

Akcja “Choinkobranie”

W Nadleśnictwie Gdańsk po raz kolejny rusza akcja własnoręcznego wycinania świątecznych drzewek, nazwana “Choinkobranie”.

Najładniejsze drzewko, to te prosto z lasu. Taka choinka swoim zapachem i wspomnieniami związanymi z jej własnoręcznym wycięciem stworzy w domu niezapomniany, wyjątkowy świąteczny nastrój – przekonują organizatorzy.

Drzewko można znaleźć i wyciąć w okresie od 11 do 23 grudnia, przy leśniczówce w Sopocie (dojazd od ulicy Spacerowej w Gdańsku). Najlepiej mieć już odliczoną gotówkę oraz ręczne narzędzie do wycięcia drzewka (ręczną piłę do drewna). Na miejscu leśnicy pomogą wyciąć i zapakować choinkę. Drzewka świąteczne będą wycinane z plantacji choinkowych. Zakłada się je w miejscach, w których z różnych względów np. występowania linii wysokiego napięcia, nie mogą rosnąć wysokie drzewa, a tym samym las.

Nadleśnictwo prowadzi również sprzedaż ciętych choinek, w wybranych leśniczówkach. Więcej informacji znajdziesz na stronie Nadleśnictwa Gdańsk.

Mobilna Wigilia dla samotnych z dostawą do domu – trwają zapisy

Pandemia koronawirusa może spowodować, że w tegoroczne święta Bożego Narodzenia będziemy zmuszeni ograniczyć kontakty z bliskimi oraz przyjaciółmi. Jednak nawet takie okoliczności nie przeszkodzą Stowarzyszeniu „Jonatan” w przygotowaniu świątecznych potraw i dostarczeniu ich pod drzwi potrzebujących.

Aby zrealizować to przedsięwzięcie, potrzebni będą wolontariusze i darczyńcy. Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem facebookowej strony, gdzie dostępny jest formularz określający, w jaki sposób chcemy się zaangażować.

Natomiast dla osób potrzebujących wsparcia od 10 do 19 grudnia funkcjonować będzie specjalna infolinia. Samotni rumianie, którzy chcieliby otrzymać paczkę ze świątecznymi daniami, proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerami: 510 351 637 lub 502 644 954.

Społeczna lodówka w Rumi

Cały czas na terenie Rumi działa społeczna lodówka. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, czy chcemy się jedzeniem podzielić wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi.

W ostatnich dniach inicjatywę wsparła młodzież ze Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rumi im. ks. Stanisława Ormińskiego, której towarzyszyła pedagog oraz miejska radna – Anna Okrój. Dzięki zaangażowaniu tych osób lodówka została uzupełniona w przedświątecznym okresie. Wszystkich, którzy mają w domach „spożywcze nadwyżki” bądź mogą zrobić zakupy dla potrzebujących, zachęcamy do naśladowania uczniów.

Szczegóły na temat projektu możesz sprawdzić we wpisie:

https://tymczasemwrumi.pl/2020/12/05/spoleczna-lodowka-w-rumi/

Świąteczne iluminacje i ozdoby w Rumi [ZDJĘCIA]

W Rumi po raz kolejny możemy zobaczyć świąteczne dekoracje i iluminacje. W zeszłym roku przygotowałem całą galerię, która je prezentuje:

https://tymczasemwrumi.pl/2020/12/08/swiateczne-iluminacje-i-ozdoby-w-rumi-zdjecia/

Turniej Charytatywny i Jarmark Świąteczny w hali MOSiR Rumia

Na koniec, warto po raz kolejny wspomnieć o charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej dla dzieci i młodzieży, który odbył się w minioną niedzielę (12 grudnia). Wydarzenie połączone było z Rodzinnym Jarmarkiem Świątecznym. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na pomoc dla trzynastoletniej Amelii Lademan, mieszkanki Rumi i uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9. Wydarzenie [zapowiadałem w osobnym wpisie].

Wydarzenia i imprezy w Rumi

W kategorii “Imprezy, kultura i rozrywka” dowiecie się na temat tego, gdzie w Rumi warto spędzać wolny czas. Jeśli chcesz zareklamować swoje wydarzenie, zapraszam do działu: KONTAKT.

(we wpisie wykorzystałem materiały organizatorów oraz informacje udostępniane przez Nadleśnictwo Gdańsk i UM Rumia)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.