Strongmani znów w Rumi. Liczy się siła mięśni i gest z dobrego serca.

Strongmani znów w Rumi. Liczy się siła mięśni i gest z dobrego serca.
Reklama
Reklama

Przed nami wielkie emocje i widowiskowe pokazy związane z Halowym Pucharem Polski Strongman Rumia 2019. Tym razem zmaganiom siłaczy będzie towarzyszyła charytatywna zbiórka na
rzecz chorej dziewczynki.


Pudzianowski, Ostaszewski i spółka

Pokazy umiejętności strongmanów zawsze przyciągają liczną publiczność. Zazwyczaj tego rodzaju zawody odbywały się na świeżym powietrzu. Tym razem jednak będziemy mogli podziwiać
siłaczy pod dachem hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Środka Sportu i Rekreacji w Rumi. W programie zawodów przewidziano kilka konkurencji, które sędziować będą Mariusz Pudzianowski oraz Mateusz Ostaszewski. W gronie zawodników pojawią się: Tomasz Rzymkowski, Mariusz Dorawa, Grzegorz Szymański, Konrad Karwat oraz Sebastian Kurek.

Reklama
Reklama
Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych w Rumi. Czerwiec 2018 r. Autor: Paweł Jałoszewski


Siła prosto z serca

Impreza będzie miała także wymiar charytatywny. Podczas zawodów przewidziano bowiem licytacje na rzecz 11-letniej Zosi. Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą genetyczną Epidermolysis Bullosa (EB) – Pęcherzowe rozwarstwianie się naskórka. Jej ciało i śluzówki ciągle pokrywają pęcherze i nie gojące się rany. Każde otarcie, zadrapanie, a nawet jedzenie powodują katastrofę na ciele Zosi. Skóra rwie się jak papier. Blizny i przykurcze deformują jej ciało. Zosia przebywa w Klinice w Austrii zabieg operacyjny rekonstrukcji jamy ustno-szczękowej i ust. W niedalekiej przyszłości czeka ją zabieg operacyjny poszerzenia przełyku i rekonstrukcji dłoni.

Zapisz w kalendarzu!

Halowy Puchar Polski Strongman w Rumi rozpocznie się 31 marca o godzinie 15.30. Wstęp na zawody jest wolny!

Autor: Paweł Jałoszewski, źródło: Materiały własne, materiały promocyjne MOSiR Rumia i organizatorów wydarzenia

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *