Tajemnicze znalezisko w parku w Janowie. Trwa postępowanie.

straz miejska w rumi tymczasem w rumi papiery makulatura park w janowie
Reklama
Reklama

Około 20 kg dokumentów wyrzucono za sceną w parku w Janowie prawdopodobnie w nocy z 7 na 8 czerwca 2020 r., zaśmiecając tym samym park.Straż Miejska w Rumi prowadzi postępowanie w sprawie prawie 20 kg dokumentów wyrzuconych za sceną w miejskim parku w Janowie. Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy z 7 na 8 czerwca (niedziela-poniedziałek). Wśród dokumentów są akty notarialne, umowy kredytowe na bardzo duże kwoty (jedna powyżej 150 tysięcy złotych), rachunki, faktury, metryki urodzenia, świadectwa szkolne, pity itp. Wśród dokumentów przewija się 5 osób z danymi osobowymi: pesele, adresy, a nawet dane wrażliwe typu „historia choroby” lub świadectwa zdrowia.

Reklama
Reklama

Jak zapowiada komendant Straży Miejskiej Roman Świrski,, funkcjonariusze dotrą do tych osób i ujawnią sprawcę zaśmiecenia, a jeśli się to nie uda – osoby odpowiedzą za sprawstwo wykroczenia solidarnie. Możliwe, że o zdarzeniu zostanie zawiadomiona Policja, ze względu na możliwe złamanie przepisów RODO. Następnie dokumenty zostaną zwrócone właścicielom, gdyż większość z nich zachowuje ważność.

(wpis opracowałem na podstawie raportu Straży Miejskiej w Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *