To już koniec sezonu dla Orkana Rumia i OKSu Janowo

Reklama
Reklama

MKS Orkan Rumia i OKS Janowo kończą rozgrywki piłkarskie w sezonie 2019/2020. Sytuacja epidemiczna w kraju wyklucza bezpieczne i sprawne przeprowadzenie rundy rewanżowej.


Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej obradowali w czwartek (7 maja) w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po przeprowadzonych konsultacjach, działacze zadecydowali o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach seniorskich oraz wszystkich rozgrywkach młodzieżowych. Oznacza to, że na murawie nie zobaczymy już w tym sezonie rumskich drużyn: MKS Orkanu Rumia (V liga) i OKSu Janowo (Klasa A).

Reklama
Reklama

​Zostają zachowane zasady awansów zgodnie z regulaminem rozgrywek. Zrezygnowano ze spadków, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością dla Orkana, który przez wstrzymaniem sezonu zajmował 15. (przedostatnie) miejsce w tabeli V ligi (klasa okręgowa, grupa 1) . Wydaje mi się, że decyzja PZPNu nie ucieszy z kolei OKSu Janowo, który kończy marsz ku okręgówce na 3. miejscu tabeli grupy 1 A klasy. Do zajęcia drugiej lokaty, premiowanej awansem, żółto-czarnym zabrakło…dwóch punktów.

Kluby z III ligi na decyzję muszą poczekać do 12 maja (decyzję podejmie Zarząd PZPN). Szczegółowy komunikat zostanie zamieszczony 15 maja, po obradach Zarządu Pomorskiego ZPN. 

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *