ZKM Gdynia przywraca „szkolne” rozkłady jazdy autobusów

ZKM Gdynia przywraca „szkolne” rozkłady jazdy autobusów
Reklama
Reklama

Od poniedziałku, 11 maja 2020 r. w gdyńskiej komunikacji miejskiej przywrócone zostają – od poniedziałku do piątku – rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie nauki szkolnej.Wyjatek stanowią jedynie linie typowo szkolne: 244 (w Sopocie) i 265 (w gminie Kosakowo), które nie będą funkcjonować. Do odwołania nie będą funkcjonować także linie: F (do Terminalu Promowego), G (do zoo) oraz 326, 383 i N65.

Reklama
Reklama

Na wszystkich pozostałych liniach przewoźnik zdecydował się uruchomić maksymalną liczbę kursów, jakie są zawarte w rozkładach jazdy obowiązujących w okresie nauki szkolnej. Linie autobusowe i trolejbusowe do tej pory zawieszone: 20, 213034103121134163209 zostają uruchomione i będą funkcjonować zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy.

W godzinach szczytów przewozowych nadal funkcjonować będą bisy, czyli kursy wykonywane jednocześnie przez 2 autobusy i/lub trolejbusy, ale ze względu na maksymalne zaangażowanie taboru, liczba takich kursów zmniejszy się.

– Liczymy, że wkrótce zmienione zostaną zasady ograniczające liczbę dostępnych miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Do tego czasu zachęcamy Państwa do korzystania z przesiadek i wybierania linii o mniejszych napełnieniach – czytamy w komunikacie ZKM Gdynia.

(na podstawie komunikatu zkmgdynia.pl)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *