TOP 6 propozycji na KARNAWAŁ 2020 w Rumi! Wydarzenia, koncerty, imprezy, zabawy.

rumia karnawal 2020 5 spektakl sledzik impreza wydarzenie teatr dom kultury sm janowo
Reklama
Reklama

Karnawał to okres zimowych balów, koncertów i zabaw. Gdzie pójść na imprezę? Jak spędzić ten czas w Rumi? Co dzieje się w naszym mieście w lutym 2020 r.? Sprawdźmy! Na znaczną część z tych wydarzeń wejdziesz zupełnie za darmo!Przeglądając internet, natrafiłem na bezpłatne wydarzenia organizowane w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo i Stacji Kultura w Rumi. Dla miłośników muzyki rozrywkowej, ze swoimi (komercyjnymi) imprezami ruszają puby Disco Shot’s Rumia oraz Gruzin Na Kaszubach. Poniżej znajdziecie szybki przegląd tego, co dzieje się w lutym 2020 r. w Rumi- w losowej kolejności.

Reklama
Reklama

1) Janowski Śledzik. Program biesiadny „Historia leżenia pod stołem” (25.02.2020)

Dom Kultury SM Janowo (ul. Pomorska 11) zaprasza 25 lutego (wtorek) o godzinie 18:00 na program biesiadny „Historia leżenia pod stołem”. Jak określają sami jego twórcy, Teatr Muzyczny HALS, jest to muzyczny program satyryczny dotyczący naszej obyczajowości i skłonności do spożywania w nadmiernych ilościach napojów alkoholowych.

(fot. materiały promocyjne)

Pokazując w krzywym zwierciadle nasze przywary, przerysowując pewne postaci i sytuacje, walczymy bronią jaką jest śmiech. Mamy jednak nadzieję, że po obejrzeniu i wysłuchaniu tego programu nadejdzie również chwila refleksji i chociaż częściowo wpłynie ona na zmianę naszych zachowań związanych z nadmiernym spożywaniem tych że napojów alkoholowych – opowiadają aktorzy. W programie spektaklu wykorzystano teksty Ignacego Krasickiego, Jana Kochanowskiego czy Franciszka Bohomolca.

Wstęp wolny!2) Janowski Salon Muzyczny: Karnawał w zenicie (23.02.2020)

Kolejna propozycja Domu Kultury SM Janowo (ul. Pomorska 11), który zaprasza do siebie 23 lutego (niedziela) o godzinie 16:00. Podczas koncertu „Karnawał w zenicie” wystąpią: Marcelina Winczewska – sopran, Nazarii Kachala – tenor, Dominik Mazan – baryton, Robert Jakubiec – trąbka, Kazimierz Milewski – klarnet, saksofon, Aleksandra Bieg-Piaseczna – fortepian. Imprezę poprowadzi: Barbara Żurowska-Sutt.

Na imprezę obowiązuje wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona! (telefon: 58 671 82 93)

3) Koncert Walentynkowy zespołu Panie Pozwolą (14.02.2020)

Jak już pewnie zauważyliście, w najbliższych tygodniach naprawdę dużo dzieje się w Domu Kultury SM Janowo. 🙂 14 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się tam koncert walentynkowy zespołu Panie Pozwolą, w repertuarze najznakomitszych polskich autorów: Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Wstęp wolny! [zobacz więcej informacji]

rumia walentynki koncert walentynkowy dom kultury sm janowo

4) Dyskoteka w Gruzinie na Kaszubach (8.02.2020)

A może by tak „potuptać nóżką? 😉 Pub Gruzin na Kaszubach (ul. Mickiewicza 19a) zaprasza 8 lutego na dyskotekę przy hitach z lat 80’tych, rytmach disco oraz radiowych top kawałkach z ostatnich trzech dekad. Start o godzinie 21:00.

5) Koncert Piaf po polsku (12.02.2020)

Stacja Kultura w Rumi zaprasza 12 lutego o godz. 18:30 na walentynkowe rendez-vous z piosenkami Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego. Wystąpią: Dorota Lulka – śpiew, Paweł A. Nowak – akordeon, Maciej Sadowski – kontrabas. Wstęp wolny!

  • Więcej o wydarzeniu przeczytasz we wpisie: Gdzie w Rumi spędzić Walentynki? #2 Koncert Piaf po polsku.
rumia walentynki koncert stacja kultura


6) Sobotnie imprezy w Disco Shot’s Rumia (luty 2020)

I na koniec coś zupełnie „z innej beczki” (i raczej nie dla mnie, ale na pewno będą chętni).

W pubie Disco Shot’s Rumia (ul. Dąbrowskiego 53) w okresie karnawałowym zaplanowano serię sobotnich koncertów „muzyki rozrywkowej”. Gwiazdami wieczoru każdej imprezy będą wykonawcy disco-polo: Markus P [8.02.2020 r.], Red Queen [15.02.2020] i Etna [22.02.2020]. Start o godzinie 20:00. Wstęp na każdy koncert i późniejszą imprezę kosztuje 20 zł.

A jak Ty spędzisz karnawał 2020 w Rumi? O jakie pozycje uzupełniłbyś powyższe zestawienie? Koniecznie daj znać w komentarzach!


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *