Ulica Dąbrowskiego w Rumi. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Ulica Dąbrowskiego w Rumi. Uwaga na utrudnienia w ruchu!
Reklama
Reklama

Na ul. Henryka Dąbrowskiego w Rumi, przy Szkole Podstawowej nr 4, rozpoczęły się prace związane z przebudową przejścia dla pieszych. Przez najbliższe 2 tygodnie możliwe są utrudnienia w ruchu.

(zdjęcie tytułowe: UM Rumia, archiwum)

Remont prowadzony jest od poniedziałku (21 marca), w ramach zadania „Bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Henryka Dąbrowskiego w Rumi (droga powiatowa nr 1469G) przy Szkole Podstawowej nr 4”. Wykonawca został wybrany w listopadzie ubiegłego roku – jest nim firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. z Garcza. Koszt wykonania remontu to 161 967,86 zł brutto.

Co zmieni się w ramach inwestycji? Swoją wiedzę czerpię z dokumentacji przetargowej zamówienia. 🙂 Istniejąca wyspa (azyl) zostanie przesunięta do osi jezdni. Sama jezdnia natomiast doczeka się nowej nawierzchni oraz zostanie zwężona w obrębie przejścia dla pieszych. Wyznaczone w pobliżu parkingi zostaną ograniczone, w celu poprawy widoczności. Warto przypomnieć, że w maju 2021 roku (w tym samym celu) przy przejściu dla pieszych pojawiły się nowe lampy oświetleniowe.

Według zapowiedzi w komunikacie urzędu, utrudnienia mają potrwać około 2 tygodni.

Nowa kamienica koło SP nr 4 w Rumi

W ostatnim czasie pisałem na blogu o powstającej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 nowej kamienicy, noszącej nazwę “Valor”. Będą się w niej mieściły 42 mieszkania. Szczegóły znajdziecie we wpisie: Nowa kamienica w Rumi Janowie

Co buduje się w Rumi?

  • Co buduje się w Rumi? Inwestycje, remonty, przebudowy [Marzec 2022]

W kategorii INWESTYCJE znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *