Urząd rozdaje sadzonki – za darmo!

Urząd rozdaje sadzonki – za darmo!
Reklama
Reklama

Na terenie Rumi trwa wymiana wiosennych nasadzeń (bratków, niezapominajek i stokrotek) na letnie (pelargonie, aksamitki, pokrzywki). Część wymienianych roślin zostanie ponownie zagospodarowana, natomiast nadwyżkę urząd miasta planuje przekazać mieszkańcom.

Jeśli przybyłeś tu z fanpage’u Tymczasem w Rumi – wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na Facebooku! Dzięki nim będziesz wiedział, co dzieje się w Rumi. 🙂

Osoby, którą chcą dać drugie życie wiosennym kwiatom, powinny odwiedzić we wtorek 7 czerwca Miejski Dom Kultury w Rumi. Pracownicy jednostki będą wydawać sadzonki w godzinach 12:00-14:00 lub do wyczerpania zapasów. Obowiązuje zasada: „kto pierwszy, ten lepszy”.

Warto przypomnieć, że w kwietniu tego roku w Rumi odbyła się podobna akcja “Przynieś śmieci i odbierz sadzonkę”. Każdy, kto przyniósł odpowiednią ilość śmieci na parking przed MOSiR Rumia, otrzymał w zamian gadżety lub młode rośliny przeznaczone do sadzenia. Łącznie wydano mieszkańcom ponad 630 roślin! Tym razem nie trzeba jednak niczego przynosić – wystarczy być i zdążyć.

Daj znać w komentarzu, czy skorzystałeś z okazji. 🙂

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *