Utrudnienia na drodze krajowej nr 6 w Rumi

Pijany kierowca zatrzymny w Rumi
Reklama
Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o wprowadzeniu kolejnej zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej numer 6 w Rumi, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów.

Zmieniona organizacja ruchu obowiązuje na drodze krajowej numer 6 w Rumi, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów. Utrudnienia związane są z prowadzoną przebudową skrzyżowania.

Reklama
Reklama

Pierwszy etap prac rozpoczął się 5 września 2022 r. i oznaczał czasowe zamknięcie jednego pasa ruchu na odcinku jezdni w kierunku Wejherowa. Zamknięcie obowiązywało w godzinach 7:00-15:00, podczas prowadzenia robót drogowych.

Utrudnienia na DK 6 w Rumi

Od 15 listopada 2022 r. na drodze krajowej numer 6 w Rumi rozpoczyna się kolejny etap prac.

 • Od 15 do 17 listopada lewy pas jezdni w kierunku Wejherowa będzie całodobowo zamknięty (w związku z pracami polegającymi między innymi na: frezowaniu, układaniu warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni oraz montażu pętli indukcyjnych).
 • Od 18 do 21 listopada prawy pas jezdni w kierunku Wejherowa będzie całodobowo zamknięty (w związku z pracami polegającymi między innymi na: regulacji urządzeń zamontowanych w jezdni oraz układaniu warstwy ścieralnej nawierzchni).

Z uwagi na zmienne warunki pogodowe harmonogram prac może ulec zmianie.

Skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Kombatantów w Rumi:

Na czym polegają prowadzone prace?

– Z informacji jakie posiadamy, przebudowa będzie polegała na budowie nowej sygnalizacji, lewoskręcie z Sobieskiego z kierunku Janowa w Kombatantów, umożliwieniu skrętu z Kombatantów w Sobieskiego w kierunku urzędu oraz budowie zjazdu i wyjazdu z osiedla na DK6 – tłumaczył Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi, odpowiadając na pytania internautów w mediach społecznościowych we wrześniu 2022 r..

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 30 grudnia 2022 roku. Podmiotem nadzorującym to zadanie jest właściciel drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Wykonawcą robót jest firma WPRD Gravel.

W okolicy – nowa inwestycja dewelopera

W okolicy prowadzonej przebudowy na DK nr 6 powstać ma nowe osiedle: Rumia Centralna (kliknij, aby przeczytać więcej). Niedawno udostępnione zostały wizualizacje i szczegóły.

Więcej wpisów o tym, co i gdzie buduje się w Rumi znajdziecie kategorii Inwestycje (kliknij, aby przejść).

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

6 Comments

 1. Witam serdecznie.
  A czy mozna prosic o wyjaśnienie kiedy będzie możliwe korzystanie z kładki nad Zagórską Strogą do urzedu Miasta. Nie ma żadnych informacji. Czy to jest związane z remontem na Sobieskiego?

 2. o.

  To już mamy 3 remonty na sobieskiego? wiadomo kiedy mają skończyć wjazd do janowa?

 3. Jarek

  Dlaczego jest budowane kolejne skrzyżowanie w odległości 100-150m od istniejącego skrzyżowania? Czy to jest zgodne z przepisami? W czyim interesie działa UM, dewelopera, bo napewno nie mieszkańców?

  • To jest inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Przecież wymieniam ją we wpisie.

  • Na pytanie „w czyim interesie działa UM, dewelopera, bo na pewno nie mieszkańców” odpowiedź jest oczywista. W Rumi rządzą deweloperzy budowlani, którzy zabudowują każdy skrawek wolnej przestrzeni. W Janowie na błoniach, wyrżnęli tereny zielone i wybudowali dziesiątki bloków, oczywiście z błogosławieństwem burmistrza i jego ekipy, Powstało ogromne osiedle składające się wyłącznie z bloków bez jakiejkolwiek infrastruktury, sklepów, przedszkoli, przychodni itp. Te, tzw. władze miasta to najgorsza ekipa w historii Rumi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *