Wiadomości

Utrudnienia na drodze krajowej nr 6 w Rumi

Utrudnienia na drodze krajowej nr 6 w Rumi
Reklama Reklama

Od poniedziałku (5 września) na drodze krajowej numer 6 w Rumi, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów, obowiązuje zmieniona organizacji ruchu.

Utrudnienia związane są z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania. W pierwszym etapie prac planowane jest czasowe zamknięcie jednego pasa ruchu na odcinku jezdni w kierunku Wejherowa. Zamknięcie będzie obowiązywało w godzinach 7:00-15:00, podczas prowadzenia robót drogowych.

– Z informacji jakie posiadamy, przebudowa będzie polegała na budowie nowej sygnalizacji, lewoskręcie z Sobieskiego z kierunku Janowa w Kombatantów, umożliwieniu skrętu z Kombatantów w Sobieskiego w kierunku urzędu oraz budowie zjazdu i wyjazdu z osiedla na DK6 – tłumaczył Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi, odpowiadając na pytania internautów.

Skrzyżowanie ulic Sobieskiego i Kombatantów w Rumi:

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 30 grudnia 2022 roku. Podmiotem nadzorującym to zadanie jest właściciel drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Więcej wpisów o tym, co i gdzie buduje się w Rumi znajdziecie kategorii Inwestycje (kliknij, aby przejść).

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

  1. Witam serdecznie.
    A czy mozna prosic o wyjaśnienie kiedy będzie możliwe korzystanie z kładki nad Zagórską Strogą do urzedu Miasta. Nie ma żadnych informacji. Czy to jest związane z remontem na Sobieskiego?

  2. Dlaczego jest budowane kolejne skrzyżowanie w odległości 100-150m od istniejącego skrzyżowania? Czy to jest zgodne z przepisami? W czyim interesie działa UM, dewelopera, bo napewno nie mieszkańców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.