Wyjątkowy autobus podbija Rumię

Wyjątkowy autobus podbija Rumię
Reklama
Reklama

Autobus kursujący na trasie linii 86 (Dębogórze-WybudowanieRumia Dworzec PKPCmentarz Komunalny) od kilku dni wzbudza zainteresowanie pasażerów, mieszkańców, a także fanów publicznego transportu obserwujących go na codziennej trasie. Wszystko za sprawą nietypowego, granatowego przodu pojazdu, mocno wyróżniającego go od innych pojazdów kursujących w ZKM Gdynia.Rzucający się w oczy autobus pojawił się w naszym mieście jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia. Na fanpage’u Tymczasem w Rumi zaczęliście zadawać pytania dotyczące „ubarwienia” przodu pojazdu. Postanowiłem zaczerpnąć informacji od zaufanego źródła – jednego z kierowców.

Reklama
Reklama

Jak wytłumaczył, pojazd z granatowym przodem, obsługujący linię 86 to efekt wygranego przetargu przez firmę IREX ze Śląska. W okresie przejściowym, czyli przez najbliższe 3 miesiące, autobusy jeżdżące na trasie mogą jeszcze (do pewnego stopnia) nie spełniać wymagań, np. dotyczących malowania. Po tym okresie autobus powinien zostać pomalowany w standardowe, biało-niebieskie barwy organizatora, czyli ZKM Gdynia.

Jak zatem sami widzicie, jest to tymczasowe rozwiązanie. Miejska legenda głosi, że każdy, kto dostrzeże linię 86 z granatowym przodem, będzie miał szczęście i bardzo dobry dzień, nie mówiąc o ominięciu korków. Wypatrujcie go na ulicach Rumi. 😉


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Beata

    w tej legendzie jest dużo prawdy – widzieliśmy go w Dzień Dziecka i świetnie się bawiliśmy tego dnia na festynie w SP8 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *