Wielkie sprzątanie Zagórskiej Strugi

Sprzątanie rzeki Zagórska Struga w Rumi
Reklama
Reklama

Niemal 30 osób dołączyło do trzeciej edycji sprzątania Zagórskiej Strugi w ramach Hack4change. Pomimo temperatury powietrza oscylującej wokół 0 stopni i zacinającego gradu uczestnicy pozbyli się odpadów z około kilkukilometrowego odcinka rzeki, biegnącego od granicy Rumi i Kazimierza aż do ujścia Zatoki Puckiej.

Społecznicy zapełnili 80 worków o pojemności 160 litrów, wywieźli także odpady wielkogabarytowe. Wśród zebranych śmieci znalazły się opony, strzały do łuku, stalowe liny, dywany, butelki, styropian oraz inne sztuczne tworzywa.

Reklama
Reklama
Śmieci zebrane podczas sprzątania rzeki Zagórska Struga (fot. Hack4change)
Śmieci zebrane podczas sprzątania rzeki Zagórska Struga (fot. Hack4change)

Akcja została zorganizowana przez Fundację CODE:ME w ramach ekologiczno-technologicznego wydarzenia skierowanego do programistów. Inicjatorami przedsięwzięcia są absolwenci I LO w Rumi: Kuba Dąbrowski (Kajaki 3miasto), Robert Symanowicz (koordynator) i Marcin Młyński (prezes fundacji CODE:ME).

(wpis opracowałem na podstawie materiałów hack4change oraz Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *