W Rumi powstanie nowe boisko

W Rumi powstanie nowe boisko
Reklama
Reklama

„Było zapomniane pole, a wkrótce mieszkańcy będą tu strzelać gole.” Tym hasłem Urząd Miasta zapowiedział powstanie kolejnego boiska w pobliżu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

(wpis został opublikowany 15 marca 2023 roku, ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 r.)

Reklama
Reklama

Nowe boisko powstanie przy ulicy Starowiejskiej, na działce zlokalizowanej pomiędzy Centrum Integracji Społecznej a MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

To tu powstanie nowe boisko przy ul. Starowiejskiej (fot. Urząd Miasta Rumi, maj 2022 r.)

Pierwsze plany na zagospodarowanie tego terenu pojawiły się w okolicach maja 2022 roku. Z inicjatywy radnego Marcina Kaczmarka, który złożył projekt w Budżecie Obywatelskim, miało tam powstać boisko do plażowej piłki siatkowej i małe zielone boisko. Projekt nie przeszedł jednak do etapu realizacji.

Teren, na których będzie znajdować się boisko przy ul. Starowiejskiej (fot. Urząd Miasta Rumi, maj 2022 r.)

Teren został oddany pod opiekę MOSiR-owi, na prowadzenie działalności sportowo-rekreacyjnej. W lutym 2023 r. zakończyły się prace przygotowawcze i archeologiczne.

Kiedy powstanie boisko przy ul. Starowiejskiej?

Budowa nowego boiska przy MOSIRze w Rumi (fot. UM Rumia)

Warta ponad 400 tysięcy złotych inwestycja zostanie wykonana przez konsorcjum rumskich firm: P.P.U. Metalpol oraz Hydro Bud.

Zakres prac obejmuje między innymi:

  • oczyszczenie i wyrównanie terenu,
  • nawiezienie 300 ton piasku,
  • uformowanie skarpy,
  • zasianie trawy,
  • demontaż starego płotu
  • oraz wykonanie nowego ogrodzenia z furtką i bramą.

Prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia i zgodnie z planem mają potrwać do połowy października 2023 roku.

Gdzie uprawiać sport w Rumi?

Boisko przy ul. Świętopełka w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Całkiem niedawno powstało nowe boisko pomiędzy Stadionem Miejskim, Zagórską Strugą i ul. Starowiejską. Generalny remont przeszedł także kompleks boisk MOSiRu, znajdujący się przy ul. Świętopełka 24 w Rumi. W 2020 roku przy ulicy Kostki Napierskiego (Rumia Lotnisko) powstało boisko przeznaczone do gry w piłkę nożną, o wymiarach 15 na 28 metrów.

Jeśli natomiast chciałbyś pograć w siatkówkę, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców) powstały dwa boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 8×16 oraz trybun dla publiczności. W Rumi pogramy także w…bule. Boisko do gry w bule powstało przy ulicy Sędzickiego. To zrealizowany projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Planujesz „powrót do formy”? Możesz to zrobić, ćwicząc na plenerowych siłowniach i przystosowanych do tego placach. Znajdzie się także coś dla miłośników biegania. Propozycje przedstawiam we wpisie: Gdzie biegać w Rumi?.

Co buduje się w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii Inwestycje w Rumi.

O tym teraz mówi się w Rumi:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *