W Rumi powstanie nowe boisko

„Było zapomniane pole, a wkrótce mieszkańcy będą tu strzelać gole.” Tym hasłem Urząd Miasta zapowiedział powstanie kolejnego boiska w pobliżu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama Reklama

Nowe boisko powstanie przy ulicy Starowiejskiej, na działce zlokalizowanej pomiędzy Centrum Integracji Społecznej a MOSiR Rumia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

To tu powstanie nowe boisko przy ul. Starowiejskiej (fot. Urząd Miasta Rumi, maj 2022 r.)

Pierwsze plany na zagospodarowanie tego terenu pojawiły się w okolicach maja 2022 roku. Z inicjatywy radnego Marcina Kaczmarka, który złożył projekt w Budżecie Obywatelskim, miało tam powstać boisko do plażowej piłki siatkowej i małe zielone boisko. Projekt nie przeszedł jednak do etapu realizacji.

Teren, na których będzie znajdować się boisko przy ul. Starowiejskiej (fot. Urząd Miasta Rumi, maj 2022 r.)

Teren został oddany pod opiekę MOSiR-owi, na prowadzenie działalności sportowo-rekreacyjnej.

– Burmistrz Michał Pasieczny zaproponował, aby powstało tam boisko do gier zespołowych o powierzchni 55 na 70 metrów, z trawiastą nawierzchnią i możliwością korzystania z naszego zaplecza socjalnego. – mówiła w maju 2022 roku Jolanta Król, dyrektor jednostki. – Taka decyzja zapadła w związku z dostępnością obiektów dla klubów i stowarzyszeń sportowych trenujących w naszym mieście, a zapotrzebowanie na kolejne boisko trawiaste jest ogromne. W mieście funkcjonują liczne kluby prowadzące treningi piłki nożnej i rugby. Stowarzyszenia te posiadają wiele grup młodzieżowych, w tym dziewczęcych. Nie brakuje też grup seniorskich – wymienia dyrektor MOSiR-u.

W lutym 2023 r. zakończyły się prace przygotowawcze i archeologiczne.

Tak powstaje nowe boisko w Rumi. Zdjęcie z lutego 2023 r. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Co dalej? Na wykonanie inwestycji zgodę musi wydać Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy.

– Decyzja o budowie boiska zapadła, ponieważ zapotrzebowanie na nowy obiekt sportowy jest bardzo duże, a obecna infrastruktura jest niewystarczająca. W mieście mamy wiele klubów sportowych, które realizują treningi dla dzieci, młodzieży. Nie brakuje też grup seniorskich. Sport w Rumi prężnie się rozwija, a nam zależy, aby mieszkańcy spędzali czas w sposób aktywny i zdrowy – podkreśla radny Tomasz Urbaniak-Dzienisz, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji.

Gdzie uprawiać sport w Rumi?

Boisko przy ul. Świętopełka w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)
Reklama Reklama

Całkiem niedawno powstało nowe boisko pomiędzy Stadionem Miejskim, Zagórską Strugą i ul. Starowiejską. Generalny remont przeszedł także kompleks boisk MOSiRu, znajdujący się przy ul. Świętopełka 24 w Rumi. W 2020 roku przy ulicy Kostki Napierskiego (Rumia Lotnisko) powstało boisko przeznaczone do gry w piłkę nożną, o wymiarach 15 na 28 metrów.

Jeśli natomiast chciałbyś pograć w siatkówkę, przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi (ul. Stoczniowców) powstały dwa boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 8×16 oraz trybun dla publiczności. W Rumi pogramy także w…bule. Boisko do gry w bule powstało przy ulicy Sędzickiego. To zrealizowany projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Nadchodząca wiosna to okazja do wrócenia do formy, np. ćwicząc na plenerowych siłowniach i przystosowanych do tego placach. Znajdzie się także coś dla miłośników biegania. Propozycje przedstawiam we wpisie: Gdzie biegać w Rumi?.

Co buduje się w Rumi?

Co buduje się w mieście Rumia? Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi. Kliknij, aby przejść do kategorii Inwestycje w Rumi.

Reklama Reklama

O tym teraz mówi się w Rumi:

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *