Zaginiony mężczyzna odnaleziony w Rumi. Więcej informacji.

poszukiwania rannego mezczyzny rumia
Reklama
Reklama

W środę (6 listopada) informowałem Was o poszukiwaniach rannego mężczyzny, prowadzonych na terenie leżącego w pobliżu Rumi lasu. Poniżej zamieszczam więcej informacji na ten temat, udostępnionych przez funkcjonariuszy policji z Wejherowa i członków Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi odebrali w środę wieczorem (6 listopada) telefon od 47-letniego mieszkańca Mazowsza, który poinformował, że od kilkudziesięciu godzin jest w lesie i nie może się poruszać. Poszkodowany spadł ze skarpy w miejscu, gdzie nie było zasięgu i dlatego udało mu się zadzwonić dopiero po tak długim czasie. Doznał obrażeń nogi i kręgosłupa. Nie był w stanie podać nawet w przybliżeniu swojej lokalizacji. Do poszukiwań zostali zaangażowani policjanci z Rumi, Wejherowa oraz Oddziałuj Prewencji Policji w Gdańsku, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni.

Reklama
Reklama

Poszukiwania trwały około trzech godzin. Funkcjonariusze sprawdzali rejon pobliskiego lasu w okolicy Rumi. Udało się odnaleźć świadków, którzy słyszeli wołanie o pomoc przy ul. Św. Józefa w Rumi. Dzięki czujności i pomocy mieszkańców, funkcjonariusze weszli do lasu we wskazanym rejonie i odnaleźli dzwoniącego rannego, który leżał pod stromą skarpą i nie był w stanie się poruszać. Mężczyźnie została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, a następnie przy wykorzystaniu technik linowych, został on bezpiecznie ewakuowany na drogę, gdzie przekazano go załodze Państwowego Ratownictwa Medycznego. Został przetransportowany do szpitala.

źródło: Pomorska Policja / zdjęcie tytułowe: Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *