Parada Niepodległości 2019 w Rumi. Zdjęcia, wideo i relacja z Święta Niepodległości!

Parada Niepodległości 2019 Rumia Zdjęcia, wideo, relacja. Święto Niepodległosci 2019 w Rumi
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Rumi (w tym także ja :)) 11 listopada wspólnie świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ulicami miasta ze śpiewem na ustach przeszła wesoła i biało-czerwona parada, z udziałem prawdziwego czołgu i innych wojskowych pojazdów! Całość zwieńczyły uroczystości pod obeliskiem przy ul. Chełmińskiej, wojskowy festyn oraz koncert patriotyczny. Sprawdźcie relację poniżej!W rumskich obchodach Święta Niepodległości (11 listopada) wzięli udział m.in. powstańczy czołg, pojazdy wojskowe z Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, żołnierze i rekonstruktorzy historyczni, a także klasyczne auta i pojazdy polskiej produkcji (choć nie tylko). Jak co roku, nie mogło także zabraknąć postaci Józefa Piłsudskiego. Parada Niepodległości w Rumi wyruszyła spod Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych i przeszła ulicami: Dąbrowskiego, Starowiejską i Dębogórską, kończąc przemarsz przy obelisku na ul. Chełmińskiej.

Reklama
Reklama

Święto Niepodległości w Rumi. Mieszkańcy wzięli udział w Paradzie ulicami miasta.

Obchody Święta Niepodległości w Rumi rozpoczęły się od mszy świętej w Sanktuarium NMP WW, odprawionej o godzinie 13:00. Po niej, około godziny 14:05 ulicami miasta ruszyła Parada niepodległości, kierująca się pod Obelisk przy ul. Chełmińskiej. Tam na wszystkich jej uczestników czekał festyn wojskowy, wystawa wojskowego oręża i pyszna grochówka. Z kolei o godzinie 16:30 w Hali MOSiR Rumia zaplanowano koncert patriotyczny pt. “Tobie Ojczyzno”, w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy Św. Cecylia i Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego.Święto Niepodległości 2019 w mieście Rumia. Przejazd czołgu po ul. Dąbrowskiego (WIDEO):

Zdjęcia z Parady Niepodległości 2019 w Rumi

Poniżej możecie znaleźć mini-galerię zdjęć, które wykonałem przy okazji udziału w tegorocznej Paradzie. Jeśli znalazłeś się na którymś z nich, a sobie tego nie życzysz – proszę o kontakt. 🙂 Miłego oglądania i podzielcie się linkiem ze znajomymi!

Więcej informacji o tym, jak mieszkańcy Rumi świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, możecie przeczytać pod hasłem: święto niepodległości (kliknij). A jeśli chciałbyś zobaczyć jak wyglądała Parada Niepodległości w latach poprzednich, zapraszam tutaj i do archiwalnych galerii na fanpage’u Tymczasem w Rumi. 🙂


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *