Reklama Reklama

Parada Niepodległości 2019 w Rumi. Zdjęcia, wideo i relacja z Święta Niepodległości!

Parada Niepodległości 2019 Rumia Zdjęcia, wideo, relacja. Święto Niepodległosci 2019 w Rumi

Mieszkańcy Rumi (w tym także ja :)) 11 listopada wspólnie świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ulicami miasta ze śpiewem na ustach przeszła wesoła i biało-czerwona parada, z udziałem prawdziwego czołgu i innych wojskowych pojazdów! Całość zwieńczyły uroczystości pod obeliskiem przy ul. Chełmińskiej, wojskowy festyn oraz koncert patriotyczny. Sprawdźcie relację poniżej!Reklama Reklama

W rumskich obchodach Święta Niepodległości (11 listopada) wzięli udział m.in. powstańczy czołg, pojazdy wojskowe z Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, żołnierze i rekonstruktorzy historyczni, a także klasyczne auta i pojazdy polskiej produkcji (choć nie tylko). Jak co roku, nie mogło także zabraknąć postaci Józefa Piłsudskiego. Parada Niepodległości w Rumi wyruszyła spod Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych i przeszła ulicami: Dąbrowskiego, Starowiejską i Dębogórską, kończąc przemarsz przy obelisku na ul. Chełmińskiej.

Święto Niepodległości w Rumi. Mieszkańcy wzięli udział w Paradzie ulicami miasta.

Obchody Święta Niepodległości w Rumi rozpoczęły się od mszy świętej w Sanktuarium NMP WW, odprawionej o godzinie 13:00. Po niej, około godziny 14:05 ulicami miasta ruszyła Parada niepodległości, kierująca się pod Obelisk przy ul. Chełmińskiej. Tam na wszystkich jej uczestników czekał festyn wojskowy, wystawa wojskowego oręża i pyszna grochówka. Z kolei o godzinie 16:30 w Hali MOSiR Rumia zaplanowano koncert patriotyczny pt. “Tobie Ojczyzno”, w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy Św. Cecylia i Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego.Święto Niepodległości 2019 w mieście Rumia. Przejazd czołgu po ul. Dąbrowskiego (WIDEO):

Zdjęcia z Parady Niepodległości 2019 w Rumi

Poniżej możecie znaleźć mini-galerię zdjęć, które wykonałem przy okazji udziału w tegorocznej Paradzie. Jeśli znalazłeś się na którymś z nich, a sobie tego nie życzysz – proszę o kontakt. 🙂 Miłego oglądania i podzielcie się linkiem ze znajomymi!

Więcej informacji o tym, jak mieszkańcy Rumi świętowali 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, możecie przeczytać pod hasłem: święto niepodległości (kliknij). A jeśli chciałbyś zobaczyć jak wyglądała Parada Niepodległości w latach poprzednich, zapraszam tutaj i do archiwalnych galerii na fanpage’u Tymczasem w Rumi. 🙂


Reklama Reklama

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *