Zerwany dach przy ul. Dąbrowskiego 5

rumia zerwany dach dabrowskiego 2
Reklama
Reklama

Z dachu bloku przy ul. Dąbrowskiego 5 w Rumi zerwał się kawałek dachu.Sygnał o zdarzeniu otrzymałem na fanpage’u Tymczasem w Rumi od czytelnika, Pana Jarosława. Dziękuję!

Reklama
Reklama

To już kolejne tego typu zdarzenie na tym osiedlu. Po raz pierwszy pisałem o uszkodzeniu dachu przy ul. Dąbrowskiego rok temu, 8 marca.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w opublikowanym komunikacie (ostrzeżenia na jutro, 13 marca) ostrzega przed przewidywanym wystąpieniem silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 110 km/h z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy występować będą do godzin wieczornych.

Jak się przygotować i zadbać o swoje bezpieczeństwo? Wnieś do budynku wszystkie meble ogrodowe i inne przedmioty, które wiatr mógłby przemieścić. Mogą one stać się niebezpieczne. Zamknij wszystkie okna i zewnętrzne drzwi. Większość obrażeń powodują unoszone przez wiatr śmieci i inne drobne przedmioty. Przygotuj latarki i dodatkowe baterie. Silny wiatr może uszkodzić linie energetyczne.

W trakcie złej pogody. Włącz telewizor lub radio. Dzięki lokalnym stacjom uzyskasz aktualne informacje o pogodzie i instrukcje postępowania w razie zagrożenia. Schroń się w budynku, z dala od okien i zewnętrznych drzwi. Podczas bardzo silnego wiatru najbezpieczniejsze są środkowe i dolne kondygnacje budynków. Unikaj przechodzenia i przejeżdżania pod dużymi drzewami, billboardami, rusztowaniami, oświetleniem ulicznym oraz liniami energetycznymi. Mogą one złamać się lub rozpaść pod naporem wiatru i spowodować obrażenia.

Zerwany dach przy ul. Dąbrowskiego 5 w Rumi (zdjęcia od czytelnika):

Zerwany dach przy ul. Dąbrowskiego 5 w Rumi (zdjęcie od czytelnika, Pana Jarosława)
Zerwany dach przy ul. Dąbrowskiego 5 w Rumi (zdjęcie od czytelnika, Pana Jarosława)
rumia zerwany dach dabrowskiego 2
Zerwany dach przy ul. Dąbrowskiego 5 w Rumi (zdjęcie od czytelnika, Pana Jarosława)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *