ZKM Gdynia zawiesza funkcjonowanie „ciepłego guzika”. Przyczyną – koronawirus.

zkm gdynia koronowirus cieply przycisk komunikat
Reklama
Reklama

Jak poinformował Związek Komunikacji Miejskiej w Gdyni (ZKM Gdynia), w związku z profilaktyką koronawirusa, od 6 marca (piątek) w pojazdach przewoźnika zostaje zawieszona funkcja „ciepłego guzika”.Na przystankach kierowcy będą otwierać wszystkie drzwi w pojeździe, tak aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie zapewnić przepływ powietrza w autobusach i trolejbusach. Zawieszenie funkcji „ciepłego guzika” ma potrwać aż do odwołania.

Reklama
Reklama

Szanowni Państwo – zmiana ma za zadanie OGRANICZYĆ kontakt pasażerów z przyciskami, nie da się go całkowicie wyeliminować. Ponadto zależy nam na krótkotrwałym i skutecznym wietrzeniu pojazdów.

– komentuje ZKM Gdynia.

Wkrótce w autobusach mają się pojawić także specjalne plakaty, przypominające pasażerom np. o zasłanianiu ust przy kichaniu i kaszleniu oraz innych działaniach profilaktycznych, które może podjąć każdy z nas.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? [WIDEO]

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi.

Zobacz ostatnie wpisy:


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *