Zniszczył wiatę przystankową. Teraz odpowie za przestępstwo.

rumia przystanek autobusowy wiata zkm gdynia wandal chuligan zniszczony
Reklama
Reklama

14 lutego patrol Straży Miejskiej ujął mężczyznę, który kopaniem zniszczył element przystanku autobusowego na ul. Gdańskiej. Wandala przekazano policji, która zakwalifikowała czyn jako przestępstwo.W miniony piątek (14 lutego) około godziny 20:00 straż miejska otrzymała zgłoszenie dotyczące dewastacji wiaty przystankowej zlokalizowanej przy ul. Gdańskiej. Z przekazanych przez świadka informacji wynikało, że uszkodzeń dokonał młody mężczyzna w charakterystycznym obuwiu. Patrol, który udał się w tę okolicę, namierzył i zatrzymał wandala. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Reklama
Reklama

Ostatecznie sprawca został przekazany policji, która zakwalifikowała zdarzenie jako przestępstwo. To oznacza, że mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu grzywna w wysokości do 5000 złotych lub kara ograniczenia wolności. Jeśli koszty naprawy przekroczą 600 złotych, wówczas sąd może też zasądzić zapłatę na rzecz miasta.

fot. Straż Miejska w Rumi

O wandalach i niszczeniu mienia publicznego w naszym mieście możecie przeczytać we wpisie: Wandale i uszkodzenia mienia w Rumi. Jaka jest skala problemu?.

(źródło: Straż Miejska w Rumi / Urząd Miasta w Rumi)

Zobacz:

  • Próba włamania do sklepu w Rumi? Właścicielka szuka świadków.
  • Rumia – miasto romantyków i zakochanych? [ZDJĘCIA]
  • Rumia. Zmiany w kursowaniu autobusów linii R.
  • Bilet metropolitarny. Na jednym bilecie od Tczewa po Wejherowo?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *