Bezpieczna droga do szkoły

bezpieczna droga do szkoły
fot. pexels.com
Reklama
Reklama

Pomorska drogówka w pierwszym tygodniu września będzie prowadziła działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem dzieci.

Od 2 do 6 września br. na terenie województwa pomorskiego policjanci będą prowadzili wzmożone działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły dzieciom i młodzieży. W ramach działań przeprowadzona zostanie także kontrola oznakowania pionowego i poziomego.

Reklama
Reklama

Patrole drogówki szczególną uwagę zwrócą na zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i przedszkoli, takie jak np. parkowanie pojazdów, sposób przewożenia dzieci czy stosowanie się do ograniczeń prędkości. W tym czasie zaplanowano także szereg spotkań edukacyjnych w placówkach oświatowych.

Zobacz: Darmowa komunikacja dla uczniów w Rumi – ważne informacje

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, pomorska.policja.gov.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *