Bezpieczna droga do szkoły

bezpieczna droga do szkoły

Pomorska drogówka w pierwszym tygodniu września będzie prowadziła działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem dzieci.

Od 2 do 6 września br. na terenie województwa pomorskiego policjanci będą prowadzili wzmożone działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznej drogi do szkoły dzieciom i młodzieży. W ramach działań przeprowadzona zostanie także kontrola oznakowania pionowego i poziomego.

Patrole drogówki szczególną uwagę zwrócą na zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i przedszkoli, takie jak np. parkowanie pojazdów, sposób przewożenia dzieci czy stosowanie się do ograniczeń prędkości. W tym czasie zaplanowano także szereg spotkań edukacyjnych w placówkach oświatowych.

Zobacz: Darmowa komunikacja dla uczniów w Rumi – ważne informacje

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, pomorska.policja.gov.pl

Tymczasem w Rumi to strona tworzona dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Od 2016 roku na bieżąco reaguję na to, co dzieje się w naszym mieście. Robię to czasem na poważnie, a czasem...z przymrużeniem oka. ;) Blog wnosi do „rumskiego internetu” autentyczność i humor. Czytelnicy Tymczasem w Rumi otrzymują informacje na temat nowych rozwiązań, rozrywki i życia w rozwijającym się, największym mieście w Polsce nie będącym powiatem. To żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *