Ciao Rumia! Warsztaty podróżnicze w CH Auchan

Ciao Rumia! Warsztaty podróżnicze w CH Auchan
Reklama
Reklama

Obieramy kierunek na południe i wędrujemy do Włoch! Podróżnicze warsztaty, które odbędą się w Porcie Rumia 17 sierpnia (sobota), pozwolą małym odkrywcom poznać kulturę i zwyczaje państwa śródziemnomorskiego i rozsmakować się w prawdziwej, włoskiej pizzy. Wstęp bezpłatny! Gorące plaże, malownicze krajobrazy, wyśmienite jedzenie i wybitne dzieła sztuki – we Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie! Warsztaty podróżnicze organizowane 17 sierpnia zapewnią moc rozrywek dla gości o różnorodnych zainteresowaniach. W programie wydarzenia przewidziano warsztaty tworzenia biżuterii oraz zajęcia plastyczne dla najmłodszych, a także warsztaty kulinarne z robienia pizzy. 

Reklama
Reklama

W strefie kulinarnej wszyscy uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki wyrobu pizzy, czyli najbardziej popularnego dania kuchni włoskiej. Część zajęć będzie poświęcona wyrabianiu specjalnego ciasta do pizzy. Animatorzy będą krok po kroku tłumaczyć, jak łączyć składniki, a dodatkowo poinformują uczestników o ich właściwościach. Gotowe ciasto będzie wyrabiane, wypełniane i dekorowane ulubionymi składnikami, następnie wstawiane do pieca i… gotowe! Włoskie pizze będą degustowane na miejscu. 

W części warsztatowej uczestnicy zajęć będą projektować i tworzyć włoską biżuterię. Używając prostych materiałów, takich jak drewno, kamień, metal, bursztyn, masa perłowa, winyl, welur, plastik czy sznurki, powstanie kilkadziesiąt wspaniałych modeli kolczyków, wisiorów, naszyjników oraz bransolet. Podczas warsztatów maluchy nauczą się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii: od tradycyjnych, prostych koralików po kolorowe, oryginalne kolczyki. 

Dla najmłodszych gości przygotowano również warsztaty plastyczne, na których powstaną prace nawiązujące do kultury i symboli Włoch, a także przedstawiające subiektywne skojarzenia dzieci związane z Włochami. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji mnóstwo materiałów plastycznych oraz dodatków dekoracyjnych. Goście Centrum wezmą również udział w quizach, dzięki którym poszerzą swoją wiedzę o słonecznej Italii. 

Warsztaty podróżnicze odbędą się 17 sierpnia w Porcie Rumia przy ul. Grunwaldzkiej 108. Zajęcia będą dostępne od godz. 11.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

źródło: informacja prasowa CH Port Rumia


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *